Pixel Fold anulowany

Android 12.1 jeszcze w tym roku? Wiemy, po co Google tworzy ten system

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wczoraj informowałem Was, że Google postanowiło wprowadzić zmianę w Androidzie, na którą poniekąd czekaliśmy blisko 5 lat. Mowa o nowej tapecie, która została wprowadzona do nadchodzącej wersji systemu AOSP. Jednak nie jest to Android 12, a potencjalnie Android 12.1, co brzmi zaskakująco. W końcu Amerykanie od wielu lat nie dodają już żadnych dodatkowych oznaczeń. Niemniej powód, dla którego może pojawić się cyfra po kropce, nabiera coraz więcej sensu. Okazuje się, że Google pracuje nad specjalnymi ulepszeniami, które mają stać się użyteczne wraz z premierą specjalnego smartfona.

Android 12.1 specjalnie dla Pixela Fold? Składane smartfony na celowniku Google

O tym, że Google może pokazać składanego smartfona, słyszymy nie od dziś. Pixel Fold przewija się w plotkach i nieoficjalnych informacjach od wielu miesięcy, ale te w końcu mogą się urzeczywistnić. To właśnie Android 12.1 ma być systemem, który zostanie dostosowany do składanych ekranów. Naturalnie Google już od kilku wersji dokłada pewne ulepszenia do interfejsu, które pomagają dostosować się aplikacjom w nietypowych rozdzielczościach, ale… prawdziwe zmiany dopiero są w drodze. Jak możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu z testowo uruchomionego systemu, Amerykanie przygotowują specjalny taskbar ze skrótami i całkowicie dostosowują podział programów na sekcje. W kodzie pojawiają się również wzmianki o specjalnych animacjach oraz dzieleniu obszaru roboczego. Pojawia się także wzmianka o rozbudowanej współpracy aplikacji między sobą na potrzeby między innymi przeciągania i upuszczania informacji.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab A8 2021 w Sieci — poznaliśmy wygląd i część specyfikacji.

Wciąż nieoficjalne informacje wskazują, że Pixel Fold, a więc potencjalnie też Android 12.1 ujrzą światło dzienne w ostatnim kwartale tego roku. Nikt jeszcze nie odważył się powiązać tych wydarzeń z faktyczną prezentacją Androida 12 i serii Pixel 6, więc zapewne będą to osobne pokazy. Mimo wszystko może Google uchyli rąbka tajemnicy na początku października, kiedy to właśnie tradycyjne smartfony mają ujrzeć światło dzienne.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy