Android 12 beta lista smartfonów

Wielka zmiana, czyli Android 12.1 (AOSP) z nową tapetą po 5 latach

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android to system operacyjny oparty na otwartym kodzie, co oznacza, że każdy może z niego skorzystać bez dodatkowych opłat. Może go modyfikować pod swoje potrzeby i tak też tworzą się nakładki i różne wariacje. Oczywiście to bardzo duże uproszczenie i nie uwzględnia między innymi Usług Google, ale wszystko zaczyna się od AOSP, czyli Android Open Source Project. To on jako pierwszy pokazuje nam kluczowe zmiany w Robociku i taka właśnie nastała. Po blisko 5 latach nadchodzi nowa, domyślna tapeta w Androidzie.

Google uznało, że czas zmienić domyślną tapetę — Android 12.1 wprowadzi tę rewolucję

Zapewne niewielu z Was miało przyjemność w ogóle poznać pierwotną, domyślną tapetę Androida. Wszyscy producenci dostosowują ją pod siebie, więc w głównej mierze widok różowego nieba znają fani modyfikacji. Właśnie taka tapeta pojawiła się w Robociku, gdy poznaliśmy Androida 7.0 Nougat z 2016 roku. Od tamtego czasu Google nie zajmowało się zmianą tej grafiki, aż do teraz. Jedna z ostatnich zmian wprowadzonych w AOSP w ramach poziomu API 32 zawiera nową grafikę, która będzie używana jako domyślna tapeta. API 32 odnosi się potencjalnie do Androida 12.1 – Android 12 to API 31, a na Androida 13 jest zdecydowanie za wcześnie. Stąd właśnie wzmianka, że Google może przygotowywać jeszcze jedną, większą aktualizację po drodze, która równie dobrze może nie być głośno ogłaszana. Ostatni raz Amerykanie zrobili tak w ramach Androida 8.1 Oreo w 2017 roku, więc też jest to swego rodzaju wyjątkowa ciekawostka.

Zobacz też: PWr otwiera największy w Polsce Wydział Informatyki i Telekomunikacji.

Naturalnie zmianę tapety również możecie traktować jako ciekawostkę, ale niewykluczone, że Google ma większe plany. Jakie dokładnie? Z pewnością nie należy traktować Androida 12.1 jako szybkiej łatki dla dziurawego Androida 12. Tego systemu nie poznaliśmy jeszcze w ostatecznym wydaniu. Potencjalnie może się to wydarzyć na początku października.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy