samsung galaxy s10e

Mały flagowiec od Samsunga powróci? Galaxy S22 może Was zaskoczyć swoimi wymiarami!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Mały akumulator, wolne ładowanie, tajemniczy tweet i świat może oszaleć na punkcie Galaxy S22. Ok, może to zdanie było trochę na wyrost, ale ewidentnie coś jest na rzeczy, bo pojawia się coraz więcej informacji na temat kolejnej generacji flagowców od Samsunga. Niedawna premiera iPhone’ów 13 na czele z odmianą Mini pokazała, że takie smartfony wciąż są potrzebne. Tak, tak, iPhone 12 Mini podobno nie sprzedawał się tak dobrze, jak to podobno planowało Apple. Niemniej wciąż mówimy o rewelacyjnych wynikach. Mimo wszystko wróćmy do Galaxy S22, który może okazać się małym flagowcem, którego rozmiar zaciekawi nowych klientów.

Samsung Galaxy S22 małym flagowcem, czyli jednak takie smartfony są potrzebne

Ewentualnie będzie to dobry następca dla użytkowników Galaxy S10e, gdyż to ostatni smartfon Samsunga, który był flagowcem i z wyświetlaczem o przekątnej poniżej 6 cali. Galaxy S22, jeśli dobrze został rozczytany tweet Ice Universe, ma oferować 6,06-calowy ekran. Innymi słowy, będzie to smartfon mniejszy o ponad 0,1-cala od Galaxy S21 i Galaxy S20. Niby niewiele, ale w praktyce może to być zauważalny atak na iPhone’a 13, który mierzy 146,7 x 71,5 x 7,7 mm. Tak, nie będzie to bezpośredni konkurent iPhone’a 13 Mini, a bazowego modelu.

Siłą rzeczy zmniejszy się też akumulator, więc przechodzimy do drugiej plotki, która sugeruje zmniejszenie się Galaxy S22 względem poprzedników. Ogniwo ma oferować pojemność 3700 mAH ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 25 W. Tym sposobem jest to akumulator mniejszy o 300 mAh względem poprzedników. W stosunku do Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra bazowy model będzie się też wolniej ładował, gdyż ta dwójka ma wspierać ładowanie w 45 W. Naturalnie nie spodziewajmy się zasilacza w zestawie.

Zobacz też: LG stworzyło telewizor, który raczej nie zmieścisz w domu.

Oczywiście Samsung już przyzwyczaił nas, że poszczególni reprezentanci flagowych serii nie różnią się względem siebie tylko wymiarami. Z plotek wiemy także, jakie aparaty zaoferuje rodzina Galaxy S22. To kolejny punkt różnic, a tych będzie przybywać.

Źródło: XDA Developers, GSM Arena, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy