Dziś portal Digitimes opublikował jakkolwiek wiarygodną informację o współpracy dwóch potentatów rynku rozwiązań mobilnych – ASUSa oraz Google. Owocem tej współpracy miałby być pierwszy tablet brandowany logiem Nexus.

Z informacji które podali wynika, że w fabryce w Azji tworzony jest już tablet, który w czerwcu ma zostać rozesłany po świecie w liczbie 600 tysięcy sztuk, zaś w lipcu ma trafić na sklepowe półki. Informacje wydaje się potwierdzać konferencja Google I/O, którą zaplanowano właśnie na czerwiec.

Do tej pory mieliśmy już sporo plotek na temat Nexus-tabletu. Spodziewamy się czterordzeniowego Tegra 3. Cena sięgająca maksymalnie do 199$ wydaje się być w tym przypadku przesadnie niska, aczkolwiek w stosunku do ostatnich doniesień Nvidii na temat platformy nazwanej KAI, pozwalającej wprowadzić znaczne ograniczenia jeśli chodzi o koszta produkcji- cena może okazać się naprawdę rozsądna w porównaniu do konkurencji i nie wykraczać zbytnio poza zapowiadane kwoty.

Szczerze powiedziawszy noszę się z zamiaram kupna tabletu, obecnie brałem pod uwagę ASUSA TF300, ale w tym przypadku wstrzymam się jeszcze miesiąc- mam nadzieję, że będzie warto. Co Wy sądzicie? Informacja może okazać się prawdziwą?

 

Źródło: Digitimes, DroidLife

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek