ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AMD z procesorami ARM?

AMD coraz mocniej docenia ARM – firma jest gotowa do produkcji takich układów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W ramach swojej konferencji technologicznej 2021 Deutsche Bank przeprowadził wywiad z dyrektorem finansowym AMD na różne tematy, od rozwoju sektora graficznego po dostawy części konsumenckich. Poruszyli również temat tego, jak AMD patrzy na chipy Arm w świetle tego, co robią z nimi inne firmy. Głównie chodzi tu o Apple, które zdecydowało się na zastosowanie własnych procesorów tej architektury w swoich komputerach osobistych.

AMD z procesorami ARM?

AMD z procesorami ARM?

Ross Seymore z Deutsche Bank zapytał dyrektora finansowego AMD Devindera Kumara, czy firma odczuwa jakąś presję rynkową związaną z układami ARM. Ten odpowiedział następująco:

Czy to x86, czy ARM, czy nawet inne obszary, jest to obszar, na którym się skupiamy i w który inwestujemy. Mamy bardzo dobre relacje z ARM.

Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku pojawiły się plotki, że AMD pracuje nad własnym układem ARM dla laptopów i komputerów stacjonarnych. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiły się również plotki, że Microsoft pracuje nad czymś opartym na Arm dla serwerów i komputerów Surface. M1 firmy Apple odnotowały wzrost wydajności i efektywności w porównaniu do podobnych konkurentów opartych na architekturze x86. Inni producenci na całym świecie również zaczęli przyglądać się układom opartym na architekturze Arm, aby stworzyć własne alternatywy dla procesorów x86 Intela i AMD, które obecnie dominują na rynku CPU.

Zobacz też: Instagram szkodzi młodym dziewczynom – a Facebook to ukrywał

Nie należy jednak spodziewać się, że AMD wycofa się z produkcji procesorów x86. Te jeszcze przez długie lata będą dominowały na rynku komputerów i raczej trudno sobie wyobrazić zmianę tego stanu rzeczy. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy