ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lot testowy Artemis

NASA wybiera 5 firm do pracy nad lądownikiem Artemis

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prowadzony przez NASA proces tworzenia koncepcji lądownika Artemis osiągnął punkt, w którym 5 firmom przyznano kolejne miliony na rozwijanie koncepcji trwałych systemów lądowania człowieka. Nagrody te zostaną przyznane w ramach programu Next Space Technologies for Exploration Partnerships (NextSTEP-2) Appendix N, a ich łączna wartość wynosi 146 milionów USD, które zostaną przeznaczone na prace w ciągu najbliższych 15 miesięcy.

NASA typuje 5 firm budujących lądownik księżycowy

NASA typuje 5 firm budujących lądownik księżycowy

Wśród firm, które zostały wybrane przez NASA, znajdują się zarówno te bardziej medialne, jak i mniej. Są to Blue Origin, Dynetics, Lockheed Martin, Northrop Grumman i SpaceX. Firmy i ich nagrody w tej najnowszej rundzie są wymienione poniżej.

  • Blue Origin Federation z Kent w stanie Waszyngton, 25,6 miliona dolarów.
  • Dynetics (spółka należąca do Leidos) z Huntsville w stanie Alabama, 40,8 miliona dolarów.
  • Lockheed Martin z Littleton, Kolorado, 35,2 mln dolarów.
  • Northrop Grumman z Dulles w Wirginii, 34,8 miliona dolarów.
  • SpaceX z Hawthorne w Kalifornii, 9,4 miliona dolarów.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki Netflixa na środek tygodnia. Dodano ponad 10 nowości, które na pewno was ucieszą!

Firmy te otrzymają wspomniane miliony dolarów, aby dokonać postępu w kierunku zrównoważonych koncepcji systemów lądowania ludzi. Firmy te wykorzystają również przyznane pieniądze na przeprowadzenie działań zmniejszających ryzyko i dostarczenie NASA informacji zwrotnych na temat załogowych misji lądowania na Księżycu oraz ich wymagań w celu kultywowania możliwości przemysłu w kierunku wspomnianych działań.

Współpraca z naszymi partnerami jest krytyczna dla osiągnięcia długoterminowych celów NASA w zakresie eksploracji Księżyca Artemis. Dzięki współpracy z innowacyjnymi firmami amerykańskimi stworzymy solidną gospodarkę księżycową, jednocześnie badając nowe obszary Księżyca dla przyszłych pokoleń.

— Podało NASA w oświadczeniu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy