Nie mam wątpliwości co do tego, że spora część Was korzysta z więcej niż jednej karty SIM. Być może z prywatnej i służbowej, być może bardziej się opłaca posiadać 2 numery. W każdym razie od dość dawna mamy na rynku urządzenia pozwalające na korzystanie z obu w jednym telefonie: na początku były adaptery wsuwane pod baterie, działające naprzemiennie (wymagały manualnej zmiany używanej karty). Później Nokia wprowadziła takie rozwiązania do swoich telefonów fabrycznie, pozwalając na korzystanie równolegle z dwóch kart SIM. Duży udział w tym przedsięwzięciu mieli producenci z Chin, oferujący obecnie telefony na 3, a nawet 4 karty SIM (np. BTT For 4). Samsung również wprowadził kilka modeli z taką funkcjonalnością- jednym z nich był Samsung Duos. Bądź co bądź, jedna rzecz łączy te wszystkie urządzenia – sprzętowo były słabe jak hymn polskich piłkarzy na Euro 2012.

Koreański producent postanowił nieco podnieść poprzeczkę. Galaxy ACE Duo ma pozwalać na pracę na dwóch kartach SIM jednocześnie. Parametry- choć dalekie od S III – dotychczasowe dual-simy zostawiają w tyle:

3,5-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości HVGA,

823 MHz procesor,

512 MB pamięci RAM,

3GB pamięci użytkownika,

Slot kart microSD (do 32 GB),

WiFi b/g/n,

Bluetooth 3.0 oraz będący już standardem port microUSB.

Smartfon ma otrzymać aparat 5 MP, oraz Android 2.3 wraz z nakładką TouchWiz. Rozmiary urządzenia to 112.74 x 61.5 x 11.5 mm, przy wadze 122g. Bateria o pojemności 1300 mAh ma wystarczyć na 390 minut rozmów w 3G oraz 410 godzin czuwania w 3G.

Wiem, że na rynku brakuje tego typu urządzeń oferujących więcej niż rozmowy i smsy. Dlatego moim zdaniem o ile cena, jaką producent zażyczy sobie za ACE Duo będzie dość przyziemna, to telefon będzie cieszył się dużym powodzeniem. A co Wy sądzicie o posunięciu Samsunga?

 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek