ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wydział Informatyki i Telekomunikacji

PWr otwiera największy w Polsce Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Politechnika Wrocławska (PWr) otwiera Wydział Informatyki i Telekomunikacji. Jak informuje uczelnia, to największa tego typu jednostka w Polsce. Studenci będą uczyć się m.in. o cyberbezpieczeństwie, algorytmach, sztucznej inteligencji i teleinformatyce.

Największy Wydział Informatyki i Telekomunikacji w Polsce

fot. PWr

Wczoraj na Politechnice Wrocławskiej oficjalnie pojawiły się trzy nowe wydziały. Wydział Informatyki i Telekomunikacji (WIT) jest jednym z nich. Jednostka liczy osiem katedr, dwanaście kierunków, 400 nauczycieli akademickich oraz 5 tysięcy studentów. To największy wydział na całej uczelni oraz największa tego typu jednostka w kraju. Prace nad jego powołaniem trwały rok i jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten proces – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr. – Informatyka i telekomunikacja budowały swoją pozycję najsilniejszego ośrodka w Polsce od dawna, ale teraz będziemy mogli to skuteczniej komunikować kandydatom na studia
czy otoczeniu gospodarczemu
– dodaje.

fot. PWr

Nowy wydział ma prowadzić badania związane z szybko rozwijającymi się dziedzinami informatyki, które są powiązane z Przemysłem 4.0. Kierunki kształcenia przeszły z innych wydziałów, ale jest też zupełnie nowy — informatyczne systemy automatyki. Studiować można nie tylko we Wrocławiu. Kierunek informatyka techniczna oferują również filie PWr w Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Zabiegali o to prezydenci tych miast.

Czytaj także: Robot Spot firmy Boston Dynamics nauczył się ponownie wyznaczać swoje trasy

Już teraz śmiało możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o kierunki, to pokrywamy cały zakres branży związany z informatyką i telekomunikacją – mówi prof. Tadeusz Więckowski, pełnomocnik rektora ds. organizacji WIT. Jak dodaje, plany zakładają wprowadzenie w przyszłości na wydziale kolejnej dyscypliny związanej z informatyką.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: YouTube/Politechnika Wrocławska

Sprawdź najnowsze wpisy