ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft walczy z molestowaniem w VR

Microsoft dodaje opcję dostępu do konta bez hasła i to na wiele sposobów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wizja Microsoftu dotycząca przyszłości bez haseł właśnie staje się rzeczywistością. Od dzisiaj, użytkownicy mogą zdecydować się na usunięcie hasła z ich konta Microsoft i zalogować się za pomocą jednej z kilku metod, do których należą Windows Hello, Microsoft Authenticator, klucz bezpieczeństwa lub za pomocą kodu weryfikacyjnego wysłanego na e-mail, lub telefon.

Logowanie do konta Microsoft bez hasła

Logowanie do Microsoftu bez hasła

Liat Ben-Zur, wiceprezes w firmie Microsoft, powiedział, że, że jest świadomy, iż świat nie jest gotowy do porzucenia haseł. Dlatego też Microsoft Edge ma wbudowany menedżer haseł, generator haseł i pulpit zdrowia haseł, aby pomóc użytkownikom tworzyć i utrzymywać silne hasła. Podkreślił jednak, że wiele osób jest już gotowych na taki krok. Brak haseł niesie bowiem spore korzyści. Dzięki niemu nie grozi nam to, że ich zapomnimy. Dodatkowo o ile menadżer haseł jest świetną metodą przechowywania wielu skomplikowanych haseł, to sam również jest chroniony jednym z nich. Utrata hasła do tej aplikacji dałaby natomiast dostęp do wszystkich naszych haseł złodziejowi, lub odcięła nas od naszych kont.

Zobacz też: Bestellery w promocji na Steamie. Świetne gry na PC w jeszcze lepszych cenach!

Oczywiście bezhasłowe metody uwierzytelniania również nie są idealne. Często jednak wymagałyby one fizycznej kradzieży zabezpieczenia. W ten sposób nie byłoby możliwe ich zdobycie, przeprowadzając atak wyłącznie za pomocą sieci. Tyczy się to głównie fizycznych kluczy bezpieczeństwa. Jednak i tutaj wciąż pozostaje jedno słabe ogniwo każdych zabezpieczeń, którym jest użytkownik sam w sobie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy