Braki Nintendo Switch

Nintendo Switch z obsługą słuchawek Bluetooth – po kilku latach mało kto już na to liczył

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dziesiątki milionów graczy na całym świecie na to czekało. W końcu można korzystać z bezprzewodowych słuchawek w komplecie z Nintendo Switch. I to bez zabawy w korzystanie z aplikacji na smartfonie. Nintendo ogłosiło na Twitterze, że wprowadziło aktualizację oprogramowania, która daje Switchowi możliwość parowania z urządzeniami Bluetooth dla wyjścia audio. Po aktualizacji pojawiła się sekcja Bluetooth Audio w Ustawieniach, a także nowy wskaźnik stanu, który pokazuje, czy para słuchawek jest podłączona.

Switch z obsługą słuchawek Bluetooth

Switch z obsługą słuchawek Bluetooth

Nowa funkcja działa tylko z urządzeniami do wyjścia audio. To oznacza, że nie ma możliwości skorzystania z mikrofonu. Co więcej, podczas korzystania ze słuchawek można korzystać tylko dwóch kontrolerów, a nie ośmiu. Dodatkowo nie można używać bezprzewodowych słuchawek podczas lokalnych rozgrywek w bezprzewodowym trybie multiplayer — Switch automatycznie przerwie połączenie. Mowa jest więc o wielu ograniczeniach. Jednak mówimy tu o Nintendo, w przypadku którego samo dodanie obsługi słuchawek jest olbrzymią zmianą.

Zobacz też: Tauron ma już 100 stacji ładowania aut elektrycznych — oto najnowsze lokalizacje

Bezprzewodowe audio było wyraźnie nieobecne na Switchu od czasu jego pierwszej premiery. Na przestrzeni lat, kilku producentów zewnętrznych wydało akcesoria, które dodały obsługę bezprzewodowych urządzeń audio, a poprzednia aktualizacja dodała również obsługę słuchawek USB. Jednak bezprzewodowe o wiele lepiej sprawdzają się w przypadku gry w terenie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy