Nowy, androidowy model HTC Bravo, ma posiadać procesor Qualcomm QSD8250 o taktowaniu 1GHz. Będzie także jednym z pierwszych smartfonów firmy, wyposażonych w pojemnościowy ekran w technologii AMOLED o przekątnej 3,7-calową oraz pracować będzie w rozdzielczości WVGA (480 x 800). Pod tym względem produkt HTC z pewnością pozostawi w tyle Samsunga Galaxy czy Motorolę Droid.
htc-bravo

Z nie oficjalnych wiadomości można wyczytać, że na pokładzie tego smartfona znajdziemy: 512MB wbudowanej pamięci, 512MB pamięci RAM, slot kart microSD, 3G z HSDPA, WiFi, odbiornik GPS, wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm oraz aparat fotograficzny 5Mpix z podwójną lampą diodową, który ma pozwolić na nagrywanie wideo w rozdzielczości HD (720p).

Kontrolę nad urządzeniem, ma sprawować system Android w wersji 2.0 z możliwością aktualizacji do 2.1 Flan, który na początku przyszłego roku przybędzie do HTC Hero i przyniesie ze sobą garść nowych funkcji i poprawek(min. co mi się najbardziej spodobało to, że można będzie ustawić, żeby synchronizował się tylko podczas połączenia z siecią WiFi). Z pewnością wspaniałym dodatkiem do softu Bravo będzie z pewnością ulepszony interfejs Sense UI oraz preinstalowany odtwarzacz DivX/XviD.

Patrząc na specyfikację i stronę software’ową urządzenia muszę przyznać, że Bravo będzie na pewno hitem. Dla fanów systemu Google (i nie tylko), którzy zechcą na niego poczekać do kwietnia, może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż Motorola Milestone (Droid) czy Sony Ericsson Xperia X10, który z pewnością będzie kulał pod względem oprogramowania, lecz interfejs z Xperia podoba mi się bardziej niż Sense UI.

Mam nadzieje, że niedługo dostaniemy dokładną i oficjalną specyfikacje od producenta. 🙂

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Borkowski