Dizo Watch 2

DIZO Watch 2 i Watch Pro – kolejne ciekawe smartwatche na horyzoncie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

DIZO Watch 2 oraz Watch Pro to dwa nowe smartwatche, które pojawią się zaraz w Indiach. Samo DIZO to jedna z marek, które należy do rodziny realme i jak widać, coraz mocniej i szybciej się rozwija. Wprawdzie realme nie planowało na razie wprowadzać produktów DIZO na polski rynek, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. A patrząc na nowe smartwatche można powiedzieć, że miło byłoby gdyby pojawiły się w naszym kraju.

DIZO Watch 2

Dizo Watch 2

Dziś realme pokazało swoją nową opaskę sportową, czyli realme Band 2. Widać, że firma mocno inwestuje w rynek wearable, co chyba nikogo nie dziwi. Marka DIZO celuje jednak w trochę inne, niższe i bardziej przystępne rejony cenowe. To może cieszyć, bo więcej osób będzie miało w ten sposób dostęp do nowych technologii. Cena DIZO Watch 2 została bowiem ustalona na 2999 rupii, czyli około 160 złotych. W przedsprzedaży będzie można kupić smartwatch za 1999 rupii, a więc około 100 złotych. I za takie pieniądze to sprzęt, który warto byłoby mieć na ręce.

DIZO Watch 2 ma ekran o przekątnej 1,69 cala i pokryty został szkłem 2.5D. Maksymalna jasność ma wynosić 600 nitów, czyli nawet w bardzo jasnym środowisku nie powinno być problemów z odczytaniem treści na wyświetlaczu. Do tego dochodzi ponad sto tarcz oraz 15 trybów sportowych. Sprzęt jest też wodoodporny (5 ATM), a jego obudowa została wykonana z metalu (ramka ze stopu cynku). Nie zabrakło możliwości pomiaru tętna, monitorowania snu oraz pulsoksymetru. Są także funkcje przeznaczone tylko dla kobiet, czyli możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego. Akumulator urządzenia ma pojemność 260 mAh, co ma przekładać się nawet na 10 dni pracy na jednym ładowaniu. To trwać ma około dwóch godzin. Może brakować modułu GPS, ale w tej cenie to nic specjalnie dziwnego.

Zobacz też: Nowości w wypożyczalni Play – dodano kilka interesujących produkcji.

DIZO Watch Pro

DIZO Watch Pro

W tym modelu na pokładzie znalazł się już moduł GPS/GLONASS. Można więc będzie korzystać z inteligentnego zegarka bez konieczności posiadania przy sobie sparowanego smartfona. Sprzęt też będzie droży od wyżej opisanego modelu. Za DIZO Watch Pro zapłaci się bowiem 4999 rupii, a więc mniej więcej 260 złotych. W przedsprzedaży będzie trochę taniej, bo 4499 rupii (około 235 złotych). Watch Pro dostanie większy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 1,75 cala i rozdzielczości 320×385 pikseli. Do tego ma dojść aż 90 trybów sportowych, a oprócz wodoodporności (5 ATM) jest także certyfikat IP68.

Jeżeli chodzi o zestaw czujników, to mamy tutaj dokładnie to samo, co w DIZO Watch 2. Będzie więc można stale monitorować puls, stres, jakość snu czy SpO2. Z wykorzystaniem smartwatcha będzie można także kontrolować muzykę na smartfonie czy aplikację aparatu. Akumulator ma mieć pojemność 390 mAh, co ma przełożyć się na dwa tygodnie pracy. Oczywiście bez korzystania wtedy z modułu GPS. Oba zegarki mają trafić do sprzedaży 22 września.

Źródło: GSM Arena

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy