Panele do PS5 od Sony

Co dokładnie przynosi aktualizacja dla PlayStation 5 – lista nowości

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Dziś została udostępniona duża aktualizacja dla PlayStation 5. Jedną z najważniejszych nowości jest oczywiście możliwość instalowania wewnątrz konsoli dodatkowego dysku SSD M.2. Fani czekali na taką możliwość od samej premiery konsoli, która odbyła się pod koniec zeszłego roku. Na szczęście okres czekania właśnie dobiegł końca.

Aktualizacja PlayStation 5 – sporo nowości

Gry stają się coraz większe i zajmują na dyskach coraz więcej przestrzeni. Dość szybko można zapełnić dysk w konsoli PlayStation 5, który po odjęciu systemu zostawia nieco ponad 600 GB wolnej przestrzeni. Nie dziwne więc, że wiele osób czekało na to, by w końcu móc dodać wewnętrzny dysk SSD do PS5. Sony przygotowało także specjalny film, na którym widać, jak prawidłowo należy dokonać instalacji wewnętrznego dysku. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowana operacja, więc zapewne użytkownicy konsoli poradzą sobie z nią bez większego problemu. Warto tylko wiedzieć, że nie każdy dysk spełnia wymagania, by współpracować z PlayStation 5. Sony wspomina o tym w swoim artykule na stronie pomocy, a znajdziecie go TUTAJ.  Poniżej znajdziecie także listę nowości, które pojawią się w systemie po przeprowadzeniu aktualizacji. Pliki z nią mają być udostępniane od dziś, ale może się zdarzyć tak, że trzeba będzie na nie chwilę poczekać. U nas pliki już się pojawiły, a sam proces instalacji zajmuje dosłownie kilka minut. Dajcie znać, czy Wy także macie go już za sobą i jak wrażenia z nowych funkcji.

Zobacz też: realme Band 2 oficjalnie zaprezentowane – co oferuje nowa opaska?

Lista nowości w aktualizacji dla PlayStation 5

  • Usprawnienia interfejsu – nowe ulepszenia UX ułatwią graczom przeglądanie, personalizowanie i zarządzanie zawartością gier oraz samą konsolą.
  • Dostosowywanie Centrum Sterowania – gracze mogą teraz swobodniej dostosowywać Centrum Sterowania, zmieniając jego układ lub wybierając elementy sterujące, które mają być ukrywane lub nieukrywane w dolnej części ekranu.
  • Udoskonalony Game Base – gracze w prostszy sposób mogą przeglądać i pisać wiadomości do znajomych bezpośrednio z Game Base w Centrum Sterowania. Przeglądając Game Base na pełnym ekranie, gracze mogą sprawdzić, ilu ich znajomych jest online, zajętych lub offline, a także zaakceptować, odrzucić lub anulować kilka próśb o dodanie do znajomych jednocześnie.
  • Aktualizacje Biblioteki Gier i Ekranu głównego – zainstalowane wersje tej samej gry na PS4 i PS5, będą teraz wyświetlane osobno na karcie „Zainstalowane” w Bibliotece Gier oraz na ekranie głównym. Kafelek każdej gry wskazuje od teraz także wyraźnie jej platformę.
  • Nowy rodzaj wyróżnienia: „Lider” – po zakończeniu rozgrywki online gracze mogą przyznać innym uczestnikom czwarty rodzaj wyróżnienia, „Lider”, który jest widoczny w profilach graczy
  • Automatyczne nagrywanie filmów z „najlepszymi wynikami osobistymi” – gracze ustanawiając nowy rekord osobisty w wyzwaniach o lepszy czas lub wyższy wynik, automatycznie uruchamiają nagrywanie klipu wideo z tego wydarzenia. Gracze mogą również udostępniać te klipy bezpośrednio z karty wyzwania w Centrum Sterowania lub ze swojej Galerii Multimediów.
  • Nowy moduł śledzenia trofeów – umożliwia graczom szybki dostęp do maksymalnie pięciu trofeów w każdym meczu, za pośrednictwem Centrum Sterowania.
  • Obsługa dźwięku 3D dla wbudowanych głośników telewizora – po włączeniu tej funkcji w menu Dźwięk, przekształca ona standardowy, dwukanałowy dźwięk z głośników telewizyjnych w dźwięk trójwymiarowy, zwiększając poczucie głębi rozgrywki. Gracze mogą zmierzyć akustykę swojego pokoju za pomocą mikrofonu na kontrolerze bezprzewodowym Dual Sense, by zastosować ustawienia dźwięku 3D zoptymalizowane dla danego pomieszczenia.
  • Rozszerzenie pamięci masowej SSD – od dziś posiadacze konsoli PlayStation 5 mogą rozszerzyć swoją pamięć masową o dysk SSD M.2 – rodzaj szybkiego dysku półprzewodnikowego, który można zainstalować w PS5 lub PS5 Digital Edition. Pamięć masowa M.2 SSD może być używana do pobierania, kopiowania i uruchamiania gier PS5 i PS4, a także aplikacji multimedialnych. W gry PS5 i PS4 można grać bezpośrednio z pamięci masowej M.2 SSD, a także swobodnie przenosić gry między opcjami pamięci masowej. Instrukcja pokazująca jak dokonać instalacji jest dostępna tutaj.

Źródło: Sony informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy