Android Push

Android Push będzie odzwierciedlał aplikacje z telefonów Pixel na Chromebookach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google od dawna ma dwie główne platformy systemowe, czyli Chrome OS i Android. Oczywiście firma ma w zanadrzu wiele więcej systemów, jednak tylko te dwa mają znaczenie na rynku konsumenckim. O dziwo przez lata wyglądało na to, że systemy te nie mają ze sobą nic wspólnego. Na szczęście proces ich integracji z wersji na wersję postępuje coraz dalej. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest funkcja Push, która dosłownie popycha smartfony z Androidem i Chromebooki jeszcze bliżej siebie.

Android Push

Android Push

Uruchamianie aplikacji z Androida jest dostępne na Chrome OS już od kilku ładnych lat. Jednak w przypadku aplikacji bez synchronizacji, lub z niepełną synchronizacją działania na Chromebooku nie przekładają się na wyniki na smartfonie. Opcja Push rozwiązuje ten problem. Pozwoli ona telefonom z Androidem, a zwłaszcza telefonom Google Pixel, przesyłać strumieniowo ich ekrany do Chromebooków. Bo niestety, ale początkowo tylko one mają mieć dostęp do tej funkcjonalności. W ten sposób zyskujemy pulpit zdalny dla naszego smartfona, mogąc wykonywać część zadań na nim o wiele wygodniej za pomocą pełnowymiarowej klawiatury.

Zobacz też: Alkohol z dwutlenku węgla – recykling, o którym wielu się nawet nie śniło

Jeśli opis ten wydaje się Wam dziwnie znajomy, to ma to działać tak samo, jak Twój telefon w przypadku smartfonów Samsunga i Windowsa 10. I oczywiście sam fakt, że opcja ta jest dostępna na Windowsie znacznie dłużej, może budzić pewien niesmak. W końcu to dość dobitnie pokazuje, że integracja systemu Microsoftu z Androidem stoi na wyższym poziomie, niż integracja dwóch autorskich systemów od Google. Jednak miejmy nadzieję, że z czasem tendencja ta ulegnie odwróceniu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy