ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 6 (2015) od Huawei na wideo! Czy jest ładniejszy od modelu LG?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Renders-allegedly-showing-the-Huawei-Google-Nexus-video-included (3)

Wiemy już, że w tym roku dostaniemy dwa modele z serii Nexus. Jeden wyprodukowany przez LG, drugi przez Huawei. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć design nadchodzącej wersji od LG. Tym razem do Sieci trafiły przecieki o Nexusie produkowanym przez Huawei. Czy są jakieś różnice w wyglądzie? A może podobieństwa? I w końcu, który model uważacie za ładniejszy?

W przeciwieństwie do LG, które produkuje Nexusa 5 (2015) Huawei ma zamiar wzbogacić swoje portfolio o Nexusa 6 (2015). Widzimy więc, że będą to odświeżone modele, które znajdują się już na rynku. Huawei ma zamiar upakować nadchodzącego smarfona w metalową obudowę i zaopatrzyć go w 5,7 calowy wyświetlacz. Da się jednak usłyszeć, że testowana jest również wersja z 5,5 calowym ekranem. Rozdzielczość jaką spotkany w tym modelu to QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli.

[youtube]https://youtu.be/pBZgsRpFfP4[/youtube]

Ponadto jak możemy zauważyć na renderach, na pokrywie baterii znajduje się skaner linii papilarnych. Frontowy panel przyozdabiają zaś głośniki stereo, a na dole znajduje się USB typu C. To wszystko wygląda zupełnie tak samo jak w modelu przygotowywanym przez LG. Są oczywiście różnice. Najbardziej zauważalną jest rozmiar ekranu, reszta jednak na ten czas jest bardzo podobna.

Premiera oczywiście również w październiku. Miejmy jednak nadzieję, że do tego czasu poznamy trochę więcej szczegółów i zobaczymy realne zdjęcia obydwu modeli. Warto podkreślić, że wypuszczenie dwóch Nexusów to dobry ruch Google – z jednej strony mamy 5,2 calowy smartfon, z drugiej 5,7 phablet. Zarówno dla tych z kieszenią, jak i z torbą.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy