Dziś Samsung pokazał swój nowy monitor do wideokonferencji – S4 (S40VA). Urządzenie jest dedykowane przede wszystkim pracownikom hybrydowym. Ma wbudowaną kamerę, głośniki oraz mikrofon.

Nowy monitor do wideokonferencji od firmy Samsung — co oferuje?

W założeniach producenta monitor S4 ma być multimedialnym urządzeniem, które ułatwi pracę zdalną. Dzięki kamerze internetowej umieszczonej w górnej części ekranu, użytkownicy mogą dołączyć do wideokonferencji, wziąć udział w zajęciach online lub uczestniczyć w wirtualnym wydarzeniu – wszystko przy użyciu tego samego monitora – komentuje Rafał Szala, Digital & E-commerce Manager CEE w Samsung.

Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji nowego monitora:

  • Ekran: 24″, 1920 × 1080 px, płaski, jasność typowa 250 cd/m2, odświeżanie max 75 Hz, kąty widzenia 178° poziomo i 178° pionowo
  • Interfejs: D-Sub 1EA, HDMI 1.4 (1EA), Display Port 1.2 (1EA), USB 3.0 (3EA), głośniki stereo 2 W, wyjście audio, wyjście słuchawkowe, wbudowana kamera 2 MP FullHD, kamera na podczerwień z mikrofonem, Windows Hello
  • Kolor: czarny
  • HAS, Pochylenie, Obrót, Pivot, Montaż ścienny (100 × 100), Energy Star, wykonanie z plastiku z recyklingu

Samsung zapewnia, że odblokowanie komputera lub zalogowanie się trwa tylko 2 sekundy. Czujniki biometryczne skanują twarz użytkownika, przez co nie musi on podawać hasła. Wbudowana kamera oraz mikrofon sprawiają, że mamy do dyspozycji więcej portów, bo nie są one zajęte przez zewnętrzne akcesoria.

Monitor działa jako koncentrator USB. Jeśli podłączymy do niego laptopa, mamy możliwość podpięcia kolejnych urządzeń. Nie ma więc powodów do obaw o brak portów. Monitor jest również wyposażony w technologie flicker-free i low blue light, które minimalizują skutki zmęczenia oczu po długim czasie użytkowania — informuje producent.

Czytaj także: Nowa aktualizacja PlayStation 5 – w końcu obsługa wewnętrznych dysków

Monitor do wideokonferencji S4 jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych, Europie, Korei Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Dostępność urządzenia zależy od konkretnego regionu.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.