aktualizacja playstation 5 dysk ssd

Nowa aktualizacja PlayStation 5 – w końcu obsługa wewnętrznych dysków

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jutro ma pojawić się nowa aktualizacja konsoli PlayStation 5, która w końcu przyniesie możliwość obsługi wewnętrznych dysków SSD. Do tej pory ich instalacja nie była możliwa, ponieważ system ich po prostu nie widział. Wcześniej dodawać dyski SSD mogli tylko posiadacze wersji beta oprogramowania, ale to na szczęście w końcu się zmieniło.

Nowa aktualizacja PlayStation 5 – wrzesień

Jutro, czyli 15 września, ma zostać udostępniona globalnie aktualizacja dla PlayStation 5. Ta przyniesie sporo zmian, ale największą zdaje się być wspomniana już możliwość instalowania dodatkowego dysku SSD wewnątrz konsoli. Do tej pory można było korzystać z zewnętrznych nośników, ale te służyły głównie do przechowywania gier. Przynajmniej z nich nie dało się odpalić produkcji na PlayStation 5. Warto tutaj dodać, że nie każdy dysk SSD M.2 będzie obsługiwany przez konsolę PlayStation 5. Sony przygotowało specjalny poradnik dla tych, którzy chcą powiększyć przestrzeń na gry i aplikacje (znajdziecie go TUTAJ).

Nowa aktualizacja PlayStation 5 przyniesie także kilka zmian w samym wyglądzie Centrum Sterowania. Łatwiej będzie można przesuwać ikony czy usuwać od razu całe imprezy. Do tego w końcu w bibliotece gier będzie od razu widać, czy mamy wersję gry na PlayStation 4 czy PlayStation 5. Dotychczas trzeba było to sprawdzać manualnie z poziomu menu. Pojawi się także obsługa głośników 3D Audio wbudowanych w telewizory. Trzeba będzie takie głośniki skalibrować z wykorzystaniem kontrolera DualSense, ale efekty mają być oszałamiające.

Zobacz też: Premiera Dying Light 2 opóźniona – na grę poczekamy do 2022 roku.

Jeżeli ktoś korzysta z PlayStation Now (niedostępne jeszcze w Polsce), to będzie mógł wybrać rozdzielczość strumieniowania (720p lub 1080p), jeżeli dana produkcja na to pozwoli. Pojawić ma się także nowy moduł śledzenia trofeów i kilka pomniejszych poprawek. Aktualizacja PlayStation 5 powinna zacząć pojawiać się na konsolach graczy od jutra.

Źródło: Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy