Narzekamy na Netflix, a i tak korzystamy – najpopularniejsze platformy VOD w Polsce

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jakie były najpopularniejsze platformy VOD w Polsce w ostatnim miesiącu? Netflix jest zdecydowanym liderem i jego pozycja jest niezachwiana. Ciekawie także prezentuje się debiut Viaplay na polskim rynku, ale trzeba pamiętać o tym, że usługa oferuje jeszcze darmowy miesiąc próbny. Viaplay wystartowało na początku sierpnia, więc dopiero we wrześniu lub nawet później poznamy faktyczną liczbę subskrybentów.

Najpopularniejsza platformy VOD w Polsce – sierpień 2021

Platformy vod popularność sierpień Netflix
Fot. Wirtualne Media

Wirtualne Media opracowały wyniki, które przygotowało Mediapanel i widać, że popularność Netflixa nie maleje. Co więcej, platforma zanotowała w sierpniu wzrost o prawie 10 procent względem lipca tego roku. Wyniki za sierpień pokazują, że pozycja Netflixa w Polsce jest już tak mocna, że platforma nie ma powodów do obaw przed konkurencją. Coś się może zmienić, kiedy w Polsce pojawi się HBO Max, ale to ma wydarzyć się dopiero w 2022 roku. Podobnie jak debiut Disney+, który ma odbyć się latem przyszłego roku. Do tego czasu Netflix nie ma raczej powodów do zmartwień. Platforma może się bowiem poszczycić tym, że ma dla siebie ponad 1/3 rynku.

Platformy vod popularność sierpień Netflix
Fot. Wirtualne Media

Oczywiście wiele osób korzysta z kilku platform streamingowych jednocześnie, ale i tak to Netflix jest tutaj najpopularniejszy. Na drugiej pozycji znalazły się platformy od WP, które zyskały 29 tysięcy więcej odwiedzających, niż w lipcu. Jednak największy wzrost zaliczyły platformy Grupy Polsat-Interia, bo o ponad 50 procent.

Zobacz też: Wiadomości Google doczekają się ciekawej funkcji dla zapominalskich.

Niewielki spadek zanotowało za to HBO Go, ale dalej miesięcznie są to prawie 3 miliony użytkowników. Ten wyniki może się poprawić, kiedy zadebiutuje HBO Max i miejmy nadzieję, że przyniesie ze sobą nową aplikację. Wspomniany Viaplay, mimo ogromnej kampanii reklamowej nie przyciągnął jeszcze ogromnej liczby użytkowników. Z czasem to może się zmienić, ale niekoniecznie na lepsze. Viaplay spotkało się z krytyką użytkowników, którzy narzekali na spore opóźnienia w transmisjach sportowych. To one mają być właśnie czymś, co wyróżnia platformę.

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy