Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

Wiadomości Google – zapominasz odpisać na SMS-a? Niedługo aplikacja o tym przypomni

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wiadomości Google mogą niedługo doczekać się ciekawej funkcji, która sprawi, że trudniej będzie zapomnieć o odpisaniu na SMS-a. W kodzie aplikacji odkryto bowiem zapis, który pokazuje, że Google planuje wprowadzenie funkcji znanej z Gmaila. Tam też pojawiają się informacje o wiadomościach, na które według algorytmu Google powinno się odpowiedzieć.

Wiadomości Google – automatyczne przypomnienie o SMS

Zapewne zdarzyło się Wam kiedyś, że choć raz zapomnieliście odpowiedzieć na ważnego SMS-a. I choć teraz zapewne częściej korzysta się z komunikatorów internetowych, niż SMS-ów, to dalej bardzo popularne rozwiązanie. I tutaj z pomocą dla zapominalskich mogą przyjść niedługo Wiadomości Google. Aplikacja pozwala już m.in. na planowanie wysyłania wiadomości, ale są szanse, że za jakiś czas pojawi się możliwość włączenia ciekawych przypomnień. Te mają działać automatycznie, a algorytmy firmy będą wyszukiwały wiadomość, na które według nich powinno się odpowiedzieć.

Wiadomości Google przypomnienie SMS
Fot. XDa-developers

Po włączeniu funkcji, takie istotne wiadomości będą miały pojawiać się na samej górze naszej skrzynki odbiorczej. Można więc powiedzieć, że to powtórzenie rozwiązania, które znamy już z Gmaila. Trudno powiedzieć, jakie warunki będzie musiała spełnić wiadomość, by dostać o niej stosowne przypomnienie. Niewykluczone, że będzie tutaj miało znaczenie to, jak często odpowiadamy na wiadomości z danego kontaktu czy słowa użyte w treści. Obecnie funkcja nie jest jeszcze szeroko dostępna i nie wiadomo, kiedy Google planuje ją wprowadzić do swojej aplikacji.

Zobacz też: Jak prezentują się wynagrodzenia w branży IT w Europie?

Takie automatycznie przypomnienie o ważnych wiadomościach, które mogły nam umknąć, może być faktycznie pożyteczne. Szczególnie dla osób, które mają dużo na głowie i często odkładają rzeczy na później. Dobrze też, że Google daje użytkownikom wybór, ponieważ działanie funkcji będzie można wyłączyć w dowolnym momencie. Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: XDA-Developer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy