ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nintendo przeprojektuje Switcha

Switch jest zbyt drogi? Wkrótce to się zmieni w całej Europie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nintendo oficjalnie obniżyło sugerowaną cenę detaliczną podstawowego modelu Switcha w Europie. Jest on teraz dostępny za £260 w Wielkiej Brytanii lub za równowartość €300 w innych miejscach w Europie. Jest to więc spadek odpowiednio o 20 funtów i 30 euro. W ten sposób konsola staje się o wiele bardziej atrakcyjnym urządzeniem, ponieważ zaoszczędzona kwota pozwoli na odłożenie połowy sumy na grę AAA.

Obniżka cen Switcha w Europie

Obniżka cen Switcha w Europie

Warto tu przytoczyć oficjalny komunikat prasowy firmy w tej sprawie wysłany dla portalu Eurogamer:

Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców detalicznych. Ponad cztery i pół roku po pierwszej premierze, Nintendo Switch nadal ma silny impet sprzedaży w Europie. Po dokładnym rozważeniu wielu czynników, w tym kursów walut w Europie i nadchodzącej premiery Nintendo Switch — Model OLED, zdecydowaliśmy, że teraz jest odpowiedni czas na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switch. Dokonaliśmy zmiany cen przed premierą Nintendo Switch — Model OLED, aby różnice cenowe pomiędzy każdym modelem w kanale sprzedaży detalicznej Nintendo, My Nintendo Store, były takie, jakie Nintendo ocenia jako odpowiednie dla własnego sklepu.

Zobacz też: Czy PAYBACK naprawdę pozwala oszczędzać? Sprawdzamy

Jest to pierwsza obniżka od czasu premiery konsoli na rynku i na pewno uszczęśliwi wiele osób, które interesowały się zakupem konsoli. Przy okazji oznacza to również, że cena Switch OLED nie będzie znacznie wyższa od dotychczasowej ceny modelu podstawowego, ponieważ wtedy nie byłaby konieczna korekta.

Źródło: Eurogamer

Sprawdź najnowsze wpisy