Sonos Beam Gen 2

Sonos Beam (Gen 2) – oto nowa wersja popularnego soundbara

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Sonos zaprezentował dziś nową wersję soundbara, czyli Beam (Gen 2). Sprzęt do sprzedaży trafić ma 5 października, ale zamawiać go będzie można już od dziś. Nowa wersja soundbara ma oferować poprawioną głębie dźwięku, a dodatkowo wspierać  technologię Dolby Atmos. Ile zapłacimy za nowy sprzęt?

Premiera Sonos Beam (Gen 2)

Sonos Beam Gen 2 soundbar

Zacznijmy może od tego, co dla wielu będzie najważniejsze, czyli same ceny urządzenia. Nowy Sonos Beam (Gen 2) wyceniony został w Polsce na 2199 złotych. Czy to adekwatna cena do tego, co oferuje soundbar? Beam (Gen 2) został dostrojony przez Radę Dźwięku Sonos, czyli specjalistów i inżynierów dźwięku. Sami użytkownicy także mogą dostroić sprzęt do pomieszczenia, gdzie będzie stał z wykorzystaniem Trueplay. Sprzęt można postawić na szafce z telewizorem, ale także zawiesić na ścianie dzięki specjalnie zaprojektowanym uchwytom. Soundbar oferuje dostęp do serwisów streamingowych, jak zresztą każdy z produktów firmy poprzez aplikację producenta. W tym roku na wybranych rynkach Sonos ma także wprowadzić wsparcie dla standardu Amazon Music Ultra High Definition. To pozwoli na bezstratne odtwarzanie audio do 24-bit i 48 kHz na urządzeniach producenta.

Hollywood at Home, czyli zapewnienie kinowej jakości dźwięku w domu, to kierunek rozwoju produktów Sonos. Za sukces tej strategii w dużym stopniu odpowiada Beam. Głośnik jest jednym z najchętniej wybieranych soundbarów w swojej kategorii cenowej. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w zapewnianiu dźwięku na najwyższym poziomie znaleźliśmy sposób, aby udoskonalić Beama pod względem jakości dźwięku i nowych funkcji, zachowując jego kompaktową formę.

Patrick Spence, CEO w firmie Sonos.

Zobacz też: Samodezynfekujące się krzesło – ciekawy wynalazek polskiej studentki.

Co oferuje Sonos Beam (Gen 2)

Sonos Beam Gen 2 soundbar tv
  • 3D Audio z Dolby Atmos: technologię dźwięku przestrzennego, dzięki której można poczuć, że jest się w centrum wydarzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów dźwięku przestrzennego, gdzie dźwięk miksowano z myślą o konkretnych kanałach, Dolby Atmos działa na zasadzie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni. Każdy z nich to osobne źródło dźwięku. Niezależnie czy to samolot przelatujący nad głową, dźwięk kroków w pomieszczeniu czy samochody wyścigowe – usłyszymy je dokładnie w tym miejscu, w którym powinny być.
  • Poprawiony dźwięk, ten sam rozmiar: dzięki nowemu, mocniejszemu procesorowi oraz wyrównaniu czasowemu, dźwięk odtwarzany przez Beam (Gen 2) otacza słuchacza. Głośnik jest także kompatybilny z HDMI-ARC, więc wspiera nowe formaty audio;
  • Elegancki design: Beam (Gen 2), podobnie jak Arc, wyposażono w plastikowy grill; minimalizm wzornictwa sprawia, że Beam będzie pasował do każdego wnętrza.
  • Ekologiczne opakowanie: pudełko jest wykonane z papieru, który może być poddany recyklingowi. W opakowaniu nie zastosowano tworzyw jednorazowego użytku.

Źródło: Sonos informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy