Inteligentne okulary Xiaomi

Inteligentne okulary od Xiaomi łączą rzeczywistość ze światem wirtualnym

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi właśnie zaprezentowało swoje inteligentne okulary, które zaskakują swoją funkcjonalnością. Urządzenie nie tylko będzie w stanie robić zdjęcia, ale także wyświetlać wiadomości i powiadomienia, wykonywać połączenia, zapewniać nawigację i tłumaczyć tekst w czasie rzeczywistym na oczach użytkownika. Dodatkowo Xiaomi kładzie nacisk na lekkość urządzenia pomimo jego funkcji. Ponadto, okulary mają również wskaźnik świetlny, który pokazuje, kiedy 5-megapikselowy aparat jest w użyciu. I o ile z punktu widzenia użytkownika to niezbyt wyczekiwana funkcja, tak na pewno otoczenie ją doceni.

Inteligentne okulary Xiaomi

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor ARM, zaś same okulary działają na zmodyfikowanym systemie Android. Wykorzystują one również technologię obrazowania MicroLED, która jest znana z wyższej jasności i dłuższej żywotności niż OLED. To natomiast jest kluczowe w przypadku przeźroczystych ekranów. Firma twierdzi, że technologia ta ma prostszą strukturę, która umożliwiła jej stworzenie kompaktowego wyświetlacza z pojedynczymi pikselami o wielkości 4 μm. Nie ma jednak co liczyć na oglądanie filmów, lub fotografii na tym ekranie. Xiaomi zdecydowało się na użycie monochromatycznego wyświetlacza. Wszystko po to, aby umożliwić wystarczającą ilość światła do przejścia przez skomplikowane struktury optyczne. Warto bowiem pamiętać, że w tym przypadku na jeden piksel przypada jeden, a nie trzy subpiksele.

Zobacz też: Google złamało obietnicę złożoną użytkownikom z Hongkongu – w tym przypadku to zrozumiałe

Okulary mają także wbudowany mikrofon i głośnik. Dzięki temu można będzie prowadzić przez nie rozmowy. Elementy te przydadzą się jednak także przy funkcji tłumacza. Otóż okulary będą tłumaczyły nie tylko tekst, ale także mowę naszego rozmówcy. Niestety, firma nie ogłosiła jeszcze ceny ani daty premiery okularów.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy