Steam z nowymi zasadami promocji

Teraz Steam zdradzi więcej szczegółów na temat pobierania i przechowywania danych

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Steam udostępnił aktualizację, która ułatwia zarządzanie pobieraniem i przechowywaniem plików, przenoszenie gier z jednego dysku na drugi i wiele więcej. Poprawki były dostępne od miesięcy w wersji beta, ale w końcu trafiają do wszystkich użytkowników w kanale stabilnym. Dzięki temu będą mogli z nich skorzystać wszyscy gracze zarejestrowani na platformie.

Steam ułatwia zarządzanie danymi

Steam ułatwia zarządzanie danymi

Strona pobierania została wyczyszczona i teraz pokazuje postęp instalacji na górze statusu pobierania. Ta poprawka pomoże nam zorientować się, kiedy będziemy mogli zagrać w grę po jej pobraniu. Można też zmienić priorytet pobieranych plików, przeciągając je i upuszczając podczas instalowania wielu tytułów. Wreszcie, dość mało opisowy przycisk Wyświetl wiadomości został przemianowany na Notatki o poprawkach, dzięki czemu można zobaczyć, co zmieniło się w aktualizacji podczas jej pobierania. Menedżer pamięci masowej został również odświeżony, dzięki czemu można łatwiej sprawdzić, ile miejsca pozostało, na przykład w przypadku, gdy chcemy przenieść grę na mniej zapełniony lub szybszy dysk. Umożliwi on także usuwanie pustych folderów biblioteki i montowanie folderów biblioteki na dyskach tylko do odczytu.

Zobacz też: Wygląd Xiaomi 11T i 11T Pro w Sieci — także 11 Lite NE 5G i Pad 5 zdradzają swoją obecność

Dodano też drobne poprawki i usprawnienia do Biblioteki, Listy znajomych, Zdalnej gry, Chmury Steam, Steam VR i innych funkcji. Nowa wersja powinna zainstalować się automatycznie przy uruchomianiu aplikacji Steam, lub komputera. Nie są to rewolucyjne zmiany, jednak na pewno znacznie ułatwią one życie wielu graczom.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy