cashback od Plusa

Samsung RAM Plus – wirtualny RAM wkracza na salony, czyli nowy wyścig czas zacząć

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung RAM Plus to nowa funkcja w smartfonach producenta, choć na razie pojawić ma się tylko w jednym modelu. Możliwość powiększenia RAM z wykorzystaniem pamięci wewnętrznej nie jest nowym pomysłem, ale w świecie smartfonów dopiero zaczyna się pojawiać. Podobne rozwiązania wprowadziło u siebie już realme czy Oppo. Teraz widać przyszedł czas na giganta pokroju Samsunga.

Samsung RAM Plus – wirtualny RAM nadciąga

Samsung RAM Plus
Fot. GSM Arena

Producenci prześcigali się już w wielu rzeczach, które to ich telefony miały mieć najlepsze na świecie. Najlepsze wyświetlacze, najwięcej Mpix w matrycach czy największe akumulatory. Ostatnio obserwujemy wyścig pod tytułem „kto najszybciej naładuje baterię w telefonie”. Niedługo możemy być pewni tego, że w przekazach marketingowych pojawią się kolejne podobnego rodzaju informacje. Tym razem dotyczące pamięci RAM. Jednak nie tej zwykłej, a tej powstającej z wykorzystaniem wolnych zasobów z pamięci wewnętrznej.

Taką funkcję w swoich telefonach wprowadziło Oppo czy realme. Można było podejrzewać, że pojawią się następni producenci, którzy pójdą tym śladem i tak się właśnie stało. Samsung wypuszcza aktualizację dla Samsung Galaxy A52s 5G w Indiach, która wprowadza funkcję RAM Plus. W tym konkretnym modelu będzie można dodać dodatkowe 4 GB RAM, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W przypadku smartfonów Oppo można dodawać nawet do 5 GB RAM w tej postaci, więc i pewnie w urządzeniach Samsunga to zostanie rozwinięte.

Zobacz też: Jakie aparaty będzie oferował Samsung Galaxy S22 Ultra?

Na rynku mamy już smartfony, które mają nawet 18 GB RAM. Ostatnio w Polsce pojawił się Asus ROG PHONE 5 Ultimate, który ma właśnie tyle, ale wygląda na to, że producentom nie będzie się opłacało wrzucać fizycznej pamięci. Ta zostanie zastąpiona wirtualną, a wystarczy do tego aktualizacja. Nie wiadomo, czy w kolejnych smartfonach Samsunga pojawi się taka funkcja, ale są na to szanse. Kto wie, czy kolejne flagowce nie będą reklamowane właśnie tym, że mają np. 16 czy 18 GB RAM z czego tylko część będzie faktycznie tym prawdziwym.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy