Najnowsze MacBooki Air i 13-calowe MacBooki Pro firmy Apple z procesorem M1 zebrały mnóstwo pochwał od recenzentów i konsumentów, ale wygląda na to, że niektóre egzemplarze nie są pozbawione problemów. Firma prawnicza bada roszczenia kilku właścicieli, którzy zgłosili niewyjaśnione pęknięcia na ekranach swoich notebooków, sugerując, że wkrótce może dojść do pozwu zbiorowego.

Pękający ekran MacBook M1 z pozwem zbiorowym

Pękający ekran MacBook M1 z pozwem zbiorowym

Firma Migliaccio & Rathod LLP z siedzibą w Waszyngtonie, która trzy lata temu badała problem migotania ekranu Surface Pro 4, teraz powtarza swoje działania z tamtej sprawy, prosząc właścicieli MacBooków Pro i MacBooków Air M1 o wypełnienie kwestionariusza. Ruch następuje po raportach od kilku użytkowników, którzy twierdzą, że otworzyli swoje MacBooki i odkryli pęknięcia na ekranach, których nie można było wyjaśnić. 

Wielu użytkowników twierdzi, że otworzyli swoje urządzenia z pozycji zamkniętej bez stosowania nadmiernego nacisku. Wtedy też znajdowali pęknięty ekran, któremu często towarzyszą czarne paski biegnące w poprzek ekranu. Inni donoszą, że pęknięcie nastąpiło po prostej regulacji kąta widzenia ekranu. W żadnym z tych przypadków rozsądny konsument nie spodziewałby się, że takie działanie może uszkodzić jego urządzenie, nie mówiąc już o spowodowaniu pęknięcia ekranu, które upośledza jego funkcjonalność. Niestety, obsługa klienta Apple nie była otwarta na te żale.

— Podkreśla kancelaria w oświadczeniu.

Zobacz też: Bosch zaprezentował nietypowy kabel do ładowania aut elektrycznych

Kancelaria podkreśla przy tym, że użytkownicy są zmuszeni do wymiany ekranu za 600 USD, bez gwarancji tego, że problem się nie powtórzy. Apple nie zabrało w tej sprawie jeszcze głosu.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.