Xiaomi chce pokonać Samsunga

Xiaomi obiecuje minimum trzy duże aktualizacje Androida dla swoich wybranych smartfonów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wsparcie aktualizacjami w przypadku urządzeń Xiaomi budzi spore kontrowersje. O ile aktualizacje do nowszych wersji MIUI to coś oczywistego, tak nowsze wersje Androida nie są już tak oczywiste. Producent postanowił to jednak zmienić. Chiński gigant ogłosił, że jego seria Xiaomi 11T, w tym 11T Pro i 11T, będzie wspierana przez trzy generacje aktualizacji systemu Android i otrzyma co najmniej cztery lata poprawek bezpieczeństwa.

Xiaomi obiecuje trzy duże aktualizacje Androida

Xiaomi obiecuje trzy duże aktualizacje Androida

Oznacza to, że przez co najmniej cztery lata smartfon nie będzie przestarzały. Xiaomi twierdzi, że jego obietnica oznacza, że właściciele tych urządzeń będą mieli lepsze doświadczenia użytkownika i długoterminowe bezpieczeństwo danych. Niestety gwarantowane poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje systemu operacyjnego dotyczą na razie tylko serii 11T. Producent twierdzi, że ulepszenia w sprzęcie smartfonów wydłużyły cykl życia urządzenia. W rezultacie użytkownicy nie muszą już często wymieniać urządzeń, jak to miało miejsce w przeszłości. Jednak wiele osób wymienia sprzęt z wyboru, a nie z konieczności. Tym samym decyzja ta wydłuży życie urządzeń także w kwestii oprogramowania.

Zobacz też: Aktualizacje smartfonów przez siedem lat – to niekoniecznie dobry pomysł

Przy okazji pojawiły się także głosy sugerujące, że Xiaomi zamierza wkrótce rozszerzyć tę politykę aktualizacji także o nowe smartfony. Warto tu podkreślić, że właśnie kwestie związane ze wsparciem smartfonów są obecnie tym, za co producent jest najmocniej krytykowany. I, mimo że jego udziały wciąż rosną, to zajęcie się tym problemem, zanim zaczął przynosić negatywne skutki wydaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy