T-Mobile Play jakość połączeń

Lepsza jakość połączeń głosowych między klientami T-Mobile i Play

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Osoby z numerami w sieciach T-Mobile oraz Play, które prowadzą ze sobą rozmowy telefoniczne, mogą liczyć na lepszą jakość połączeń. Operatorzy zakończyli międzysieciowe testy i poinformowali, że obecnie wszystkie połączenia między klientami jednej i drugiej firmy mogą być realizowane w jakości HD Voice+. Wystarczy mieć odpowiedni smartfon i korzystać z VoLTE i VoWiFi.

Jakość połączeń między osobami w T-Mobile i Play ma być lepsza

Prowadzenie rozmów telefonicznych nie zawsze było komfortowe. Pierwsze kodeki nie oferowały zbyt wiele. Nieraz zdarzały się krótkie przerwy w połączeniach, końcówki wypowiadanych wyrazów nie zawsze były dobrze słyszane, a głos rozmówcy potrafił brzmieć niewyraźnie. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Dziś mamy choćby kodeki EVS (Enhanced Voice Services) określane również jako HD Voice+.

Szersze pasmo dźwięku lepiej odwzorowujące naturalny głos ludzki, szereg dodatkowych mechanizmów eliminujących niepotrzebne dźwięki tła oraz większa stabilność i utrzymanie jakości połączenia nawet przy słabym sygnale sieci — to cechy, które wyróżniają EVS. Teraz z lepszej jakości mogą korzystać osoby, które są w Play i T-Mobile i prowadzą ze sobą rozmowę. Żeby było to możliwe, obie strony połączenia muszą korzystać z VoLTE i VoWiFi oraz wspierać kodek EVS. Fioletowy operator zamieścił na swoim blogu listę smartfonów wspierających HD Voice+.

Czytaj także: Hyundai ogłasza Wizję Wodoru 2040 – akumulatory odejdą do lamusa

Klienci Play mogą korzystać z HD Voice+ również podczas rozmów z innymi osobami korzystającymi z usług fioletowego operatora. Wspomniany standard działa też w rozmowach między klientami Play a tymi, którzy są w Orange.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy