Alan Wake Remastered

Alan Wake Remastered oficjalnie potwierdzony – Remedy odświeża swój hit

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

To już nie plotki, ale oficjalnie potwierdzona informacja – powstaje Alan Wake Remastered. Już niedługo produkcja zagości na konsolach oraz komputerach osobistych. Gracze, którzy wolą wersję na PC-ty będą jednak musieli skorzystać z platformy od Epic Games, gdzie gra pojawi się w pierwszej kolejności. I są duże szanse, że nigdzie poza Epic Games Store jej nie uświadczymy. Co już wiemy o nowej wersji gry?

Alan Wake Remastered oficjalnie potwierdzony

Od kilku dni mówiło się o tym, że pojawi się odświeżona wersja hitu od Remedy Entertainment. Teraz w końcu dostaliśmy potwierdzenie, że Alan Wake Remastered powstaje i na rynku pojawi się jeszcze w 2021 roku. Nie wiadomo kiedy dokładnie, ale wiadomo, że gra trafi na konsole Xbox i PC-ty, ale także po raz pierwszy na konsole PlayStation. Możemy spodziewać się naprawdę czegoś wyjątkowego i niewykluczone, że to też zapowiedź prac nad kontynuacją opowieści. Poniżej możecie przeczytać o czym opowiadał Alan Wake, jeżeli nigdy nie mieliście stycznością z grą.

Zobacz też: Yanosik oficjalnie z obsługą Android Auto.

Autor bestsellerowych powieści Alan Wake rozpoczyna poszukiwania żony, która zaginęła podczas wspólnych wakacji. Wkrótce okazuje się, że rzeczywiste wydarzenia pokrywają się z fabułą jednego z thrillerów, o którego napisaniu pisarz nawet nie pamięta. Miasteczko Bright Falls nawiedziły mroczne siły, które doprowadzają Wake’a na skraj szaleństwa. Mimo to bohater próbuje rozwikłać tajemnicę i ocalić ukochaną. Gra Alan Wake, która stylistyką nawiązuje do seriali telewizyjnych, jest napakowana akcją przyprawiającą o szybsze bicie serca. Historię przedstawiono w sposób charakterystyczny dla studia Remedy. W miarę zagłębiania się w tajemniczą fabułę gracze stawiają czoło kolejnym wyzwaniom, odkrywają niespodziewane zwroty akcji i przeżywają chwile grozy. Muszą też nauczyć się walki przy użyciu światła – tylko w ten sposób można pokonać zrodzone z mroku istoty, które stopniowo opanowują Bright Falls.

Opis z Epic Games Store

Źródło: Twitter / Epic Games Store

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy