Zegar Google

Nie słyszysz dźwięku Alarmu? Podziękuj Spotify

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Zegar to dla wielu jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza aplikacja na smartfonie. Niestety spora część osób korzystająca z Zegara Google w wersji na Androida ma problem z niesłyszalnym dźwiękiem alarmu. Z początku myślano, że to programiści Google coś skopali, ale teraz okazuje się, że winne jest… Spotify. Zdaję sobie sprawę, że ciężko dostrzec powiązanie, ale spokojnie – już tłumaczę.

Spotify sprawia, że alarm w Zegarze Google jest niesłyszalny

Wyższa cena Spotify Premium

W ostatnim czasie aplikacja Zegar Google zebrała w Google Play wiele jednogwiazdkowych recenzji. Powodem ich wystawienia był niesłyszalny dźwięk alarmu, co naturalnie frustrowało masę użytkowników. Teraz okazuje się, że problem dotyczy tylko osób, które jako dźwięk alarmu ustawiły utwór ze Spotify. Taka możliwość pojawiła się w aplikacji Google’a już w 2018 roku i jeszcze do niedawna wszystko działało bez problemu. Niestety integrację popsuła aktualizacja Spotify, która została wydana całkiem niedawno, bo 24 sierpnia.

Zobacz także: WhatsApp dostanie wyczekiwaną funkcję dot. prywatności. To świetna wiadomość!

Na chwilę obecną rozwiązanie problemu jest proste: jako alarm w Zegarze Google wystarczy ustawić generyczny dzwonek, który nie pochodzi ze Spotify. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce znów będzie można korzystać ze wspomnianej informacji, bo Google jest już świadome problemu i co więcej – aktywnie pracuje nad jego rozwiązaniem. Odpowiednia poprawka ma zostać udostępniona w najbliższym czasie, choć niestety nie podano konkretnej daty. Trzymamy kciuki, aby Google zbytnio się nie ociągało.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy