Centralny Ośrodek Informatyki dyrektor

Centralny Ośrodek Informatyki ma nowego dyrektora — wiemy, kim jest

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Przemysław Koch to nowy dyrektor instytucji, jaką jest Centralny Ośrodek Informatyki (COI). Stanowisko objął w poniedziałek 6 września. To właśnie ten człowiek odpowiada za wdrożenie usługi Twój e-PIT, dzięki której tak wiele osób rozlicza się z podatku przez internet.

Centralny Ośrodek Informatyki — oto nowy dyrektor

Centralny Ośrodek Informatyki odpowiada za realizację projektów IT dla sektora publicznego. Nowym dyrektorem ośrodka został dziś Przemysław Koch. Cieszę się, że do zespołu COI dołącza jeden z najlepszych menedżerów IT w sektorze publicznym, osoba wnosząca doświadczenie z sektora prywatnego, ale też mająca na koncie duże sukcesy w informatyzacji państwa – komentuje Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za cyfryzację.

Przemysław Koch jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Poza tym uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration, a także ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. W przeszłości pracował m.in. w Accenture, Kredyt Banku, Warcie oraz PKO BP. Od 2017 roku nadzorował organizację IT Ministerstwa Finansów składającą się z ponad 1800 pracowników.

Czytaj także: Microsoft Edge 93 już dostępny dla wszystkich. Oto świetne nowości

Nowy dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki odpowiada za wdrożenie usługi Twój e-PIT. To dzięki niej każdego roku tak wiele osób nie stoi w kolejce w Urzędzie Skarbowym, by rozliczyć się z podatku, tylko załatwia tę sprawę online. Przemysław Koch nadzorował również realizację wielu innych projektów, a także odpowiadał za wdrożenie systemu poboru opłat drogowych e-Toll. Nowy dyrektor COI będzie łączył otrzymaną funkcję ze współpracą z Ministerstwem Finansów w zakresie budowy e-Toll. Pozostanie również członkiem komitetu sterującego projektu.

źródło: Cyfryzacja KPRM

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy