huawei-logo-400x400

Jak już od dawna wiadomo, obok rynkowych potentatów na rynku telefonów z Androidem starają się zaistnieć także mniejsi producenci. Często całkiem ciekawe urządzenia możemy dostać od koncernów azjatyckich, takich jak ZTE czy Huawei. Ten ostatni nie spoczywa na laurach, bowiem do sieci przedostały się informacje o nowym, budżetowym smartfonie od tej firmy.

Huawei Ascend Y200 ma być z założenia smartfonem, dzięki któremu za niewielkie pieniądze mamy dostać możliwość zaznajomienia się z systemem Android. Specyfikacja w pełnej krasie nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że w smartfonie znaleźć się mają:

-jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz

-ekran 3,5 cala o rozdzielczości HVGA (480×320)

-aparat 3,2 MPx

-bateria 1400 mAh
 huawei-ascend-y200

Telefon ma pracować pod kontrolą nieco leciwego już Androida 2.3 Gingerbread. Nie wiadomo nic o ewentualnej aktualizacji do ICS, ale bacząc na fakt, że ma być to urządzenie tanie, być może smartfon zostanie już na zawsze na „pierniczku”.

Cena urządzenia nie jest na razie znana, ale jeśli nie będzie ona zbyt przeszacowana, to kto wie, czy telefon nie znajdzie swoich odbiorców.

Źródło: droiddog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.