Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, bowiem dowiedzieliśmy się, że Tomasz Knapik nie żyje. Legendarny polski lektor radiowy, filmowy i telewizyjny odszedł w dniu dzisiejszym po długim kryzysie chorobowym. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce, na którym wychowało się kilka pokoleń. To ogromna strata.

Tomasz Knapik nie żyje

Tomasz Knapik w przyszły czwartek skończyłby 78 lat. O śmierci legendarnego lektora, którego głos kojarzy każdy z nas, poinformował za pośrednictwem Facebooka jego syn, dziennikarz Maciej Knapik. Od ponad dwóch miesięcy mężczyzna zmagał się z ciężką chorobą, lecz niestety tej walki nie udało mu się wygrać. Tomasz Knapik odszedł nad ranem, we śnie.

Zobacz także: Niedzielna niespodzianka dla subskrybentów Netflixa – dodano nowy sezon świetnego serialu!

Maciej Knapik wspomina ojca w ten sposób:

Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem.

Głos Tomasza Knapika był obecny w setkach, jeśli nie tysiącach programów, filmów czy seriali. Mężczyzna zostawił za sobą ogromny dorobek, który będzie towarzyszył jeszcze wielu pokoleniom. Warto jednak wspomnieć, że Knapik był nie tylko lektorem, a także naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Informacje o pogrzebie lektora zostaną udostępnione później, prawdopodobnie na profilu Macieja Knapika w serwisie Facebook. Niech spoczywa w pokoju; całej rodzinie i wszystkim bliskim Tomasza Knapika składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Facebook (Maciej Knapik)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.