Tomasz Knapik

Odeszła kolejna legenda. Tomasz Knapik nie żyje

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, bowiem dowiedzieliśmy się, że Tomasz Knapik nie żyje. Legendarny polski lektor radiowy, filmowy i telewizyjny odszedł w dniu dzisiejszym po długim kryzysie chorobowym. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce, na którym wychowało się kilka pokoleń. To ogromna strata.

Tomasz Knapik nie żyje

Tomasz Knapik w przyszły czwartek skończyłby 78 lat. O śmierci legendarnego lektora, którego głos kojarzy każdy z nas, poinformował za pośrednictwem Facebooka jego syn, dziennikarz Maciej Knapik. Od ponad dwóch miesięcy mężczyzna zmagał się z ciężką chorobą, lecz niestety tej walki nie udało mu się wygrać. Tomasz Knapik odszedł nad ranem, we śnie.

Zobacz także: Niedzielna niespodzianka dla subskrybentów Netflixa – dodano nowy sezon świetnego serialu!

Maciej Knapik wspomina ojca w ten sposób:

Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem.

Głos Tomasza Knapika był obecny w setkach, jeśli nie tysiącach programów, filmów czy seriali. Mężczyzna zostawił za sobą ogromny dorobek, który będzie towarzyszył jeszcze wielu pokoleniom. Warto jednak wspomnieć, że Knapik był nie tylko lektorem, a także naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Informacje o pogrzebie lektora zostaną udostępnione później, prawdopodobnie na profilu Macieja Knapika w serwisie Facebook. Niech spoczywa w pokoju; całej rodzinie i wszystkim bliskim Tomasza Knapika składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Facebook (Maciej Knapik)

    Sprawdź najnowsze wpisy