pentagram-7.0-tablet2

Z coraz szybciej rozrastającego się rynku tabletów opartych o Androida, swój kawałek tortu uszczknąć chce także Pentagram. Firma właśnie rozpoczęła rozsyłanie swoich 2 nowych urządzeń do dystrybutorów.

Tablety Pentagram Tab 7.0 i Tab 8.0, bo o nich mowa, mają pracować na Androidzie Ice Cream Sandwich, który wyposażony ma zostać w dostęp do Google Play. Z tej dwójki na pewno ciekawszym urządzeniem będzie Tab 8.0, oferujący ekran 8 cali w rozdzielczości 1024×768 pikseli.

Parametry techniczne urządzeń przedstawiają się następująco:

Pentagram Tab 7.0

-ekran 7 cali, rozdzielczość 800×480 pikseli

-jednordzeniowy procesor Allwinner A10 1,2 GHz z GPU Mali-400

-1 GB RAM

-8 GB ROM

-kamerka QVGA

-slot kart microSD, wyjście HDMI, port miniUSB
pentagram-tab_80-1 

Pentagram Tab 8.0

-ekran 8 cali, rozdzielczość 1024×768 pikseli

-jednordzeniowy procesor Allwinner A10 1,2 GHz z GPU Mali-400

-1 GB RAM

-8 GB ROM

-kamerka QVGA

-slot kart microSD, wyjście HDMI, port miniUSB

Jak widzimy, urządzenia posiadają niemal identyczną specyfikację, w której odmienny jest tylko ekran. Podobna nie jest jednak cena – w przypadku wersji 7.0 musimy liczyć się z kosztem 599 zł, zaś za wersję 8.0 będzie trzeba zapłacić aż 899 zł.

Uważacie, że tablety te są warte zainwestowania w nie takich pieniędzy?

Źródło: tablet-news

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.