realme 8 5g c21 premiera w polsce cena dostepnosc

Specyfikacja realme 8s 5G i 8i bez tajemnic — firma chce podnieść poprzeczkę

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

realme nigdy nie próżnowało z premierami i każdą możliwą okazję do pokazania nowych modeli zawsze wykorzystywała. Niemniej dosyć długo seria realme 8 składała się tylko z trzech modeli: bazowego realme 8, mocniejszego realme 8 Pro i realme 8 5G z najnowszą technologią łączności. Po tytule już wiecie, że do gry lada moment mają wejść nowi reprezentanci w postaci realme 8s 5G i realme 8i, których specyfikacja właśnie trafiła do Sieci. W ten sposób wiemy, co dokładnie szykuje firma i jaka jest rola nadchodzących urządzeń.

Premiera realme 8s 5G i 8i tuż za rogiem, ale my już znamy ich specyfikacje techniczne

realme 8s 5g 8i specyfikacja wyglad

Zacznijmy od realme 8i, gdyż bez patrzenia w dane techniczne wiemy, że litera i oznacza nieco słabszą specyfikację. Smartfon nastawiony jest na długi czas pracy na jednym ładowaniu, a jego podzespoły sprowadzają się między innymi do:

 • wyświetlacza IPS 120 Hz
 • MediaTeka Helio G96, czyli podkręconego G95
 • 4 lub 6 GB RAM (wirtualny do 10 GB)
 • 65 lub 128 GB pamięci dla użytkownika
 • aparatów:
  • przód: 16 MPx
  • tył: 50 MPx + 2x 2 MPx
 • akumulatora o pojemności 5000 mAh (ładowanie 18 W)
 • czytnika linii papilarnych na krawędzi
 • wersji kolorystycznych: Space Black i Space Purple

Zaskakujący jest z pewnością ekran z tak wysoko podniesioną częstotliwością odświeżania obrazu. Ciekawe, czy tym razem firma podniesie jego rozdzielczość do FullHD, czy nadal i będzie oznaczać ekran 720p.

Tymczasem dla niektórych ciekawszą propozycją może być realme 8s 5G, który względem swojego pierwowzoru przede wszystkim otrzyma mocniejszy układ obliczeniowy. To będzie też debiut MediaTeka Dimensity 810, a więc następcy całkiem udanego i lubianego Dimensity 800 z realme 7 5G. Do gry wchodzi też potencjalnie lepszy, główny aparat 64 MPx (zamiast 48 MPx) oraz szybsze ładowanie (33 W zamiast 18 W).

Zobacz też: Magic Keyboard czy Smart Keyboard — która klawiatura jest lepsza dla iPada?

Tym sposobem widać, że realme nadrabia zaległości i szykuje kolejne ciekawe propozycje. Ciekawe, bo zapewne bardzo dobrze wycenione. Niemniej premiera realme 8s 5G i 8i zaplanowana jest na 9 września w Indiach, więc na polską prezentację zapewne jeszcze chwilę będziemy musieli zaczekać.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy