Nokia X60 z HarmonyOS

HarmonyOS 2.0 z kolejnym krokiem milowym — każdej sekundy przybywa 8 nowych użytkowników

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

HarmonyOS nie jest już systemem, który omawiamy wyłącznie w plotkach i planach. To oprogramowanie, które faktycznie już istnieje i nawet możemy kupić urządzenia z nim na pokładzie. W Polsce mówimy tutaj w głównej mierze o niedawno zaprezentowanym w naszym kraju MatePadzie 11. Jednak nie zapominajmy także o flagowej serii smartfonów Huawei P50, która także wykorzystuje HarmonyOS. Firma lubi chwalić się pokonywaniem kolejnym kamieni milowych i nie inaczej jest tym razem. Liczba użytkowników stale rośnie.

Huawei chwali się kolejnymi liczbami — HarmonyOS 2.0 z 90 milionami użytkowników

Huawei MatePad 11 recenzja test

Otóż okazuje się, że dzisiaj z HarmonyOS 2.0 korzysta ponad 90 milionów użytkowników. Naturalnie ta liczba może robić wrażenie. Niemniej mamy początek września, podczas gdy pod koniec sierpnia Huawei wspominał o 70 milionach. Dosyć szybki przyrost, prawda? Firma nie wspomina, skąd taka szybka zmiana, ale możemy domyślać się, że wynika w głównej mierze z aktualizacji starszych urządzeń. Mimo wszystko nie zapominajmy, że pojawia się coraz więcej sprzętu na rynku z HarmonyOS 2.0. Nie są to tylko urządzenia mobilne. W końcu Huawei chce pokazać, że ich oprogramowanie to tak naprawdę cały ekosystem z różnymi produktami. Duże znaczenie ma mieć sektor IoT, gdzie ostatecznie ma on stanowić 1/3 wszystkich urządzeń z tytułowym systemem.

Zobacz też: Poznaj nowe funkcje Microsoft Teams, które zostały ostatnio dodane.

Plany Huawei wskazują, że do końca roku HarmonyOS 2.0 ma być wykorzystywany na 300 milionach urządzeniach. Tu kluczowe jest rozróżnienie użytkownika i urządzenia, gdyż naturalnie na tego drugiego może przypadać wiele tych pierwszych. Niemniej plan wciąż jest bardzo ambitny. Uważacie, że Huawei uda się mu sprostać?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy