Nowości Surface od Microsoftu w drodze — podstawowy sprzęt już w Sieci

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Microsoft już zaprosił nas na specjalne wydarzenie, na którym rodzina Surface znacząco się rozrośnie o nową generację urządzeń. Tych może być naprawdę wiele, bo mówimy zarówno o laptopach, tabletach, jak i potencjalnie Surface Duo 2, a więc smartfonie. Niemniej do Sieci trafiły materiały, które zdradzają specyfikację Surface Go 3, a więc hybrydowego laptopa z niższej półki cenowej. Oczywiście niższej w kontekście Microsoftu. W takim razie poznajmy, co tym razem szykują Amerykanie?

Specyfikacja Microsoft Surface Go 3 trafiła do Sieci — nie czeka nas rewolucja

Surface Go 3 najprawdopodobniej pozostanie wiernym poprzednikom, czyli czeka nas Surface Go 2 z odświeżonymi podzespołami. W ten sposób dowiadujemy się, że Microsoft nie ma zamiaru zmieniać znaczenia tego modelu chociażby poprzez zastosowanie układów ARM. Wciąż na pokładzie pojawią się jednostki od Intela. Jedną z podstawowych wersji ma napędzać dwurdzeniowy (4-wątkowy) Pentium Gold 6500Y z 4 GB RAM. Wyżej notowane i lepiej cenione egzemplarze wykorzystają już 4-rdzeniowego Intel Core i3-10100Y i 8 GB RAM. Budowa, jak i ogólna konstrukcja prawdopodobnie nie zmieni się w ogóle, czyli wciąż otrzymamy dotykowy, 10,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o proporcjach 3:2, który będzie zamknięty w magnezowej obudowie. Oczywiście w grze pojawią się także akcesoria w postaci klawiatur i stylusów, bo pamiętajmy, że sam Surface Go to tak naprawdę tablet, a nie laptop.

Zobacz też: Czekasz na aplikacje z Androida w Windows 11? Może być problem.

Oczywiście do 22 września, kiedy Microsoft oficjalnie przedstawi nowe produkty z rodziny Surface, jeszcze jest trochę czasu. Oznacza to, że każdego dnia mogą pojawiać się nowe informacje na temat sprzętów, które gigant z Redmond będzie chciał zaprezentować. Dlatego będziemy śledzić poczynania firmy, abyście również Wy mogli być na bieżąco.

Źródło: GSM Arena, WinFuture

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy