ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NVIDIA Tegra z LTE dopiero w przyszłym roku

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
nvidia-tegra-3

Wśród mobilnych chipów NVIDIA ze swoją Tegrą 3 ma na pewno bardzo mocną pozycję, czego wyrazem jest wiele gier wydawanych tylko na ten procesor. Jednak masa graficznych wodotrysków, jakie Tegra 3 potrafi zaoferować, nie jest w stanie przysłonić jednej z jej wad, jaką jest niewątpliwie brak obsługi sieci LTE. Jak zapowiedział CEO NVIDII, nowy SoC o nazwie kodowej Grey z obsługą LTE zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Szef NVIDII nie jest wcale zmartwiony opóźnieniami, bowiem twierdzi, że sieć LTE nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, a na razie prym wiedzie nadal sieć 3G. Według niego, LTE jest dostatecznie rozwinięte tylko w USA, natomiast reszta świata będzie wolała cztery rdzenie w Tegrze 3 zamiast niedziałającego w rzeczywistości LTE.

nvidia-tegra-cpu

Większego sukcesu infrastruktury LTE należy spodziewać się w przyszłym roku, ponieważ wtedy w Europie zostanie oddane do użytku pasmo 800 MHz. NVIDIA korzysta zatem z tego faktu oraz z niedoboru chipów Krait w wymiarze technologicznym 28 nm. Tegra 3, której produkcja w procesie 40 nm nie sprawia żadnych trudności, sprzedaje się jak świeże bułeczki.

A czy Wy oczekujecie na chipy NVIDII ze wsparciem LTE?

Źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy