galaxy_s3_i9300_10

 

Po niedawnej premierze najnowszego flagowego modelu od Samsunga, Galaxy SIII, głośno mówiło się o fakcie zastosowania w nim ekranu Super AMOLED HD z matrycą PenTile, powodującą zaniżenie faktycznej rozdzielczości i pogarszającą jakość wyświetlanej treści. Samsung postanowił się do całej sprawy ustosunkować.

Otóż – jak twierdzi koreański koncern – zastosowanie matrycy PenTile w ekranach powoduje wydłużenie czasu eksploatacji wyświetlacza. Samsung uważa, że w standardowym układzie pikseli niebieskie subpiksele powodują szybsze wypalanie się ich czerwonych i zielonych odpowiedników, co w ekranach PenTile postępuje znacznie wolniej. Koreańczycy chcą zadbać, by ekrany w ich urządzeniach wytrzymywały minimum 18 miesięcy użytkowania bez defektów.

pentile-vs-rgb

Można zastanawiać się, czy Samsung szuka usprawiedliwienia dla zastosowania średniej jakościowo matrycy, czy wypowiadana przez jego pracowników mantra ma jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, co preferujecie – standardową matrycę RGB czy dłuższą żywotność Waszego ekranu?

Źródło: droid-life

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.