superuser

 

Jak niedawno informowaliśmy, po długim okresie oczekiwania Samsung Galaxy Note otrzymał wreszcie aktualizację do Androida 4.0. Wiązały się z tym faktem nie tylko ulepszenia w systemie, ale również ewentualna utrata uprawnień roota. Jednak już wiadomo, że nie będzie to dłużej problemem.

Użytkownik forum XDA, deathst, znalazł sposób na zrootowanie smartfonotabletu z Androidem 4.0. Co więcej, jego metoda nie powoduje adnotacji w tzw. „liczniku flashowań”, przez co nie powinno być żadnego problemu z przywróceniem smartfonu do stanu „jak z pudełka”.

W skrócie operacja rootowania polega na wejściu w oryginalne recovery, zaflashowaniu ClockworkMod Recovery i wgraniu przez nie paczki ZIP z plikami roota. Prawda, że proste?

Oryginalny temat znajduje się tutaj.

Źródło: xda-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.