Nowy rodzaj pojazdów księżycowych

NASA obiecuje, że kolejny pojazd księżycowy będzie inny, niż dotychczas znane

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

NASA szuka inspiracji na nowe pojazdy księżycowe. Dlatego też wystartowała z konkursem dla amerykańskich firm dotyczącym ich projektu. Agencja kosmiczna jest szczególnie zainteresowana rodzajem pojazdu księżycowego, który będzie w stanie przetransportować astronautów na księżycowy biegun południowy, jednocześnie poruszając się po unikalnym terenie w trakcie długich i zimnych księżycowych nocy. Czyli czegoś, co jest standardem na Srebrnym Globie w tych rejonach.

Nowy rodzaj pojazdów księżycowych

Nowy rodzaj pojazdów księżycowych

NASA ma wielkie plany dotyczące kolejnej załogowej misji na Księżyc, która pozwoli astronautom na przeprowadzenie różnych eksperymentów naukowych na jego powierzchni. I wszystko to jeszcze przed końcem tej dekady. W ramach konkursu NASA prosi firmy o podzielenie się swoimi uwagami na temat podejść i rozwiązań dla tego rodzaju pojazdu do transportu ludzi. Agencja kosmiczna ma pewne specyficzne wymagania dla pojazdu księżycowego Artemis, zaznaczając, że nie będzie to typowy łazik. Przy okazji NASA chce się dowiedzieć, czy ewentualne pojazdy księżycowe wyprodukowane przez firmy zewnętrzne będzie czymś, co agencja może zakupić, czy też będą to jedynie pojazdy na wynajem, albo wręcz oferujące jedynie księżycowe przewozy.

Zobacz też: Świat jest nudny? Aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości pozwolą spojrzeć na niego inaczej!

Warto przypomnieć, że NASA w dużej mierze polegała na komercyjnych firmach kosmicznych w ramach swojej nowej ery eksploracji Księżyca, zauważając, że pozwala to zaoszczędzić pieniądze i przyspieszyć czas realizacji misji. Możliwe więc, że poza lotami zdecyduje się na takie rozwiązanie w ramach transportu naziemniego, a raczej naksiężycowego. Przyszły księżycowy pojazd transportowy dołączy do należącego do NASA Artemis Base Camp i innej infrastruktury przeznaczonej do długoterminowej obecności człowieka na Księżycu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy