Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Czekasz na aplikacje z Androida w Windows 11? Mamy złą wiadomość…

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Windows 11 już jest, chociaż na razie tylko w wersjach testowych. Nic więc dziwnego, że wciąż nie oferuje pełnej funkcjonalności zapowiedzianej przez twórców. Jednak fani aplikacji Androidowych liczący na ich dostępność bezpośrednio w systemie mają prawo czuć się zawiedzeni. Otóż Microsoft znacznie opóźnia ich obsługę w swoim najnowszym systemie. Najprawdopodobnej więc funkcja ta zadebiutuje dopiero w połowie 2022 roku. Decyzja ta ma być podyktowana względami bezpieczeństwa.

Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Oczywiście, istnieją już różne sposoby, aby uruchomić aplikacje z Androida na Windowsie. Swego czasu listę najlepszych programów to umożliwiających przygotował dla Was Adam. Są to jednak pośrednie metody, które wymagają więcej niż tylko dodatkowej warstwy między Windowsem i Androidem. Microsoft natomiast obiecał pozornie natywne doświadczenie. Chociaż jeszcze na nie trochę poczekamy. Warto przypomnieć, że podczas premiery Windowsa 11 Microsoft niezobowiązująco wspomniał, że integracja środowiska androidowego trafi do użytkowników Windows Insiders w ciągu najbliższych miesięcy. Jak widać, teraz jest mowa o kilkunastu. Warto podkreślić, że sam Microsoft nie podał oficjalnej przyczyny swojej decyzji. Jednak nieoficjalnie mówi się o problemach z bezpieczeństwem. Oczywiście są też głosy sugerujące, że chodzi tu o problem z kompatybilnością androidowych aplikacji z procesorami x86-64, jednak fakt, że te są od dawna dostępne w Chrome OS i Chromium OS, więc można to włożyć między bajki.

Zobacz też: Apple króluje na rynku smartwatchy – nie dziwi mnie to. Xiaomi poza listą

Warto też jeszcze raz przypomnieć, że Windows 11 będzie oferował jedynie dostęp do zasobów Amazona. Dlatego też większość osób, które korzystają ze Sklepu Play i tak raczej zdecyduje się na nieoficjalne i już dostępne metody uruchomiania programów ze smartfonów na swoich komputerach.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy