samsungpay-thedroidguy

 

Po wprowadzeniu Apple Pay stało się jasne, że nie będzie trzeba długo czekać na odpowiedź ze strony koreańskiego giganta. Samsung Pay – bo pod taką nazwą ukaże się nowa usługa – chce wyjść naprzeciw konkurencji i wykorzystać system obecnie działających terminali bez konieczności tworzenia nowego oprogramowania. Tę drugą opcję obrali z kolei spadkobiercy Steve’a Jobsa, którzy płatności opierają wyłącznie na systemie NFC – i to właśnie może przesądzić o wyniku starcia. Popularność nowych technologii zależy przede wszystkim od ich praktycznego zastosowania. Zamiast tworzyć nową infrastrukturę wystarczy dostosować ją do sprawdzonych już rozwiązań. Tym sposobem Samsung tworzy w najnowszych modelach (S6 Edge+ i Note 5) wirtualny portfel, mogący „podpiąć się” do dowolnego terminala w celu sfinalizowania płatności. Wszystko za sprawą MST, usługi obsługującej karty z paskami elektromagnetycznymi.

 

By zapłacić za zakupy będziemy musieli jedynie dodać kartę kredytową do naszego smartfona, wykonując … zdjęcie. Następnie telefon odczyta nasze dane i zweryfikuje je przesyłając do banku. Po tej operacji otrzymamy w pełni funkcjonalne urządzenie płatnicze działające we wszystkich sklepach obsługujących płatności kartą. Samsung Pay dostępne będzie w Stanach Zjednoczonych już 28 Września. Możemy się więc spodziewać, że wkrótce  wsparcie uzyskają inne kraje świata, w tym Polska. Czekamy ze zniecierpliwieniem na kolejne informacje i jesteśmy pełni optymizmu. A Wy? Co sądzicie o nowym pomyśle Samsunga?

 

 

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.