Nowa era słuchawek bezprzewodowych – Jabra Elite w czterech wersjach

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Producent zaprezentował dziś cztery nowe modele z serii Jabra Elite, czyli swoich bezprzewodowych słuchawek. Do wyboru będą urządzenia przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników, jak i dla tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem. Jednak w każdym przypadku firma postawiła na funkcjonalność oraz dostęp do nowych funkcji. Co więc nowego w świecie Jabra Elite?

Jabra Elite 7 Pro

Jabra Elite 7 Pro
Jabra Elite 7 Pro

Jabra przedstawiła dziś cztery nowe zestawy słuchawek bezprzewodowych, a są to: Jabra Elite 7 Pro, Elite 7 Active, Elite 3 oraz Elite 2. W pierwszej kolejności spójrzmy na model, który będzie kosztował nas najwięcej, ale też będzie oferował więcej, niż pozostałe. Jabra Elite 7 Pro do sprzedaży trafić ma 1 października, a za słuchawki zapłacimy 799 złotych. To, co ma wyróżniać te właśnie słuchawki, to zastosowanie tutaj technologii Jabra MultiSensor Voice. Ta technologia ma wykorzystywać czujnik przewodnictwa kostnego, cztery mikrofony oraz algorytmy, które mają odpowiadać za czystość dźwięku podczas rozmów. Jabra MultiSensor Voice wykorzystuje czujnik głosu (VPU) w obu słuchawkach. Tak opisuje działanie systemu producent.

Inteligentne algorytmy nieustannie analizują rodzaje hałasu rejestrowanego przez wbudowane mikrofony, a kiedy wykryją szum wiatru, automatycznie włączają czujnik VPU. Technologia przewodnictwa kostnego jest następnie wykorzystywana do transmisji głosu przy użyciu wibracji kości szczęki, a inteligentny algorytm wykorzystuje najlepszą kombinację czujnika przewodnictwa kostnego i mikrofonów w celu zapewnienia największej klarowności rozmów.

Jabra Elite 7 Pro

Zobacz też: Co oferują nowe słuchawki Bose QuietComfort 45?

Co jeszcze oferuje Elite 7 Pro?

Nowe słuchawki Jabra Elite 7 Pro są też inaczej zaprojektowane i o 16 procent mniejsze, niż model Jabra Elite 75t. Do tego dochodzi regulowana technologia redukcji szumów z otoczenia, czy możliwość spersonalizowania profili audio przy wykorzystaniu technologii Jabra MySound oraz HearThrough. Tak prezentują się najważniejsze funkcje nowych słuchawek.

 • Jabra MultiSensor Voice do dźwięku o jakości profesjonalnej
 • Regulowana funkcja ANC umożliwiająca pełną koncentrację na dźwięku
 • 9 godzin działania non stop z ANC, 35 godzin z etui ładującym
 • Wytrzymałość ze stopniem ochrony IP57
 • Bluetooth 5.2
 • Możliwość używania dowolnej słuchawki i podłączania wielu urządzeń (po aktualizacji)
 • Aktywni asystenci głosowi. Słuchawki Jabra Elite 7 Pro są dostępne z wbudowaną Alexą oraz współpracują z Siri i Google Assistant™ (tylko w systemie Android)

Jabra Elite 7 Active

Jabra Elite 7 Active
Jabra Elite 7 Active

Podobnie jak wyżej opisany model, Elite 7 Active także pojawi się na rynku pierwszego października. Za te słuchawki przyjdzie nam zapłacić trochę mniej, ponieważ ich cenę ustalono na 699 złotych. Jabra Elite 7 Active zaprojektowano z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia. Wprawdzie brakuje w nich MultiSensor Voice, poza tym oferować mają to samo, co model Pro. Mamy więc cztery mikrofony oraz dwa dodatkowe do personalizacji i regulowanej funkcji ANC. Przy konstrukcji wykorzystano ciekły silikon i nie skorzystano ze skrzydełek zabezpieczających. Do tego dochodzi powłoka ShakeGrip, więc słuchawki mają idealnie pasować do ucha.

Jabra Elite 3

Jabra Elite 3
Jabra Elite 3

Od jutra w sprzedaży mają pojawić się słuchawki Jabra Elite 3 oraz Elite 2. Za te pierwsze zapłacimy 319 złotych. Wykorzystano tutaj 6-milimetrowe przetworniki, a za czysty dźwięk rozmów będą odpowiadały cztery mikrofony. Bateria ma wystarczyć na siedem godzin pracy (28 godzin z etui ładującym). Słuchawki mają także zapewniać dobrą izolację od hałasu oraz być na tyle wygodne, że da się w nich spędzić cały dzień. Pojawią się w kilku wersjach kolorystycznych – ciemnoszarym (Dark Grey), granatowym (Navy), liliowym (Lilac) oraz jasnobeżowym (Light Beige).

Jabra Elite 2

Jabra Elite 2
Jabra Elite 2

Ostatnie z zaprezentowanych dziś słuchawek, czyli Jabra Elite 2, wyceniono na 249 złotych. Tutaj zamiast czterech mikrofonów, użytkownicy dostaną „tylko” dwa, a słuchawki na jednym ładowaniu mają pracować do 7 godzin (21 z etui ładującym). Słuchawki mają także stopień ochrony przed deszczem IP55, a w sklepach pojawią się w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej (Grey) lub granatowej (Navy). Podobnie, jak model Elite 3, wykorzystano tutaj 6-milimetrowe przetworniki.

Źródło: Jabra informacja prasowa

  Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy