KingstonDataTraveler Max

Nowy pendrive USB-C Kingstona zostawia w tyle niejeden dysk SSD

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kingston ogłosił DataTraveler Max. Jest to nowy pendrive zdolny do imponujących prędkości odczytu i zapisu. Nośnik ten współpracuje ze standardem USB-C 3.2 Gen 2 i wykorzystuje w pełni jego potencjał, a co za tym idzie, jest to pamięć flash USB, która może konkurować z tańszymi dyskami SSD, co otwiera przed nim szereg możliwości.

Kingston DataTraveler Max

KingstonDataTraveler Max

Nośnik ten oferuje maksymalną prędkość odczytu 1 000 MB/s i maksymalną prędkość zapisu 900 MB/s. Jest to oczywista korzyść z zastosowania USB-C 3.2 Gen 2. Jest to niemal dwukrotnie więcej, niż oferuje wiele popularnych dysków SSD na interfejs SATA III. Rozwiązanie to ma jednak także pewne wady. W końcu USB-C ogranicza liczbę urządzeń, z którymi może być używany, do nowszych komputerów i laptopów. Wybór tego standardu dla DataTraveler Max oznacza, że nie można go używać ze starszym sprzętem, który oferuje porty USB-A bez jakiejś przejściówki.

Zobacz też: Testy grafiki Exynosa 2200 są obiecujące, ale radość fanów Samsunga jest przedwczesna

Dla kogoś, kto potrzebuje szybkiej pamięci flash, jest to jednak prawdopodobnie jedynie pewna niedogodność. Oprócz złącza USB-C i najwyższej prędkości odczytu/zapisu nie ma wiele więcej godnych uwagi cech tego nośnika. I to również jest zaletą, ponieważ dodatkowe bajery zawsze dodatkowo kosztują. Kingston podaje, że DataTraveler Max będzie dostępny w trzech różnych pojemnościach: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wciąż nie znamy oficjalnej ceny tego nośnika, chociaż raczej nie ma sensu oczekiwać, że będzie ona porównywalna do popularnych pendrive producenta, które można znaleźć w marketach.

Źródło: SlashGear

    Sprawdź najnowsze wpisy