Orlen paczka

Zaraz wystartuje Orlen Paczka – rynek automatów do odbioru paczek robi się ciasny

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

We wrześniu ma wystartować Orlen Paczka, a konkretniej mają pojawić się pierwsze automaty paczkowe. Te będą pozwalały na odbiór przesyłek o dowolnej porze, więc mówimy tutaj o rozwiązaniu, które spopularyzował InPost. Tym samym Orlen dołącza do wyścigu, gdzie na prowadzeniu jest właśnie InPost, ale biorą w nim udział też Allegro czy Poczta Polska.

Orlen Paczka – będą nowe punkty odbioru przesyłek

Orlen paczka

Orlen zamierza wykorzystać do rozwoju swojej sieci RUCH, który znalazł się w jego posiadaniu w zeszłym roku. Przesyłki będzie można zamawiać oraz odbierać w punktach RUCH-u, ale do tego mają pojawić się także całodobowe automaty paczkowe. Tych we wrześniu ma się pojawić w Polsce około 200, co w zestawieniu z 13 tysiącami od InPostu wydaje się kroplą w morzu. Trzeba jednak pamiętać, że Orlen Paczka dopiero się rozkręca, bo jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to takich automatów za rok może być dziesięć razy więcej, czyli nawet 2 tysiące.

To dalej dużo mniej, niż w przypadku InPostu, ale Orlen dysponuje jeszcze punktami nadania i odbioru, które będą m.in. w punktach RUCH-u. Tych do końca tego roku ma być około 5,5 tysiąca, co już pokazuje skalę zainteresowania Orlenu. Takie punkty będą dostępne także na stacjach benzynowych, więc odbiór i nadawanie paczek ma być łatwiejsze. Teoretycznie, bo jeżeli zajmowali się tym będą pracownicy obsługi stacji, to tankowanie może się mocno wtedy wydłużyć.

Zobacz też: Recenzja POCO F3 – idealna średnia półka?

Pojawi się także aplikacja mobilna, która pozwoli m.in. na to, by bezdotykowo otwierać skrzynki w automacie paczkowym. Orlen chce zagwarantować dostawę w ciągu 1-2 dni roboczych, stałe ceny za przesyłki i przede wszystkim wygodę w nadawaniu oraz odbieraniu paczek. Można też już odzywać się do Orlenu, jeżeli ktoś jest zainteresowany współpracą, ponieważ wystartowała specjalna strona dla przedsiębiorców. Tam należy wypełnić formularz i ktoś się ma z nami skontaktować w sprawie współpracy. Będziecie korzystać z Orlen Paczka?

Źródło: Orlen / Money.pl

    Sprawdź najnowsze wpisy