Matsunichi MarquisPad – dwa rdzenie w rozsądnej cenie

1 minuta czytania
Komentarze

Ostatnio na portalu pojawiło się wiele ofert i specyfikacji tanich tabletów, można nawet powiedzieć o „wysypie”. Niestety większość z tych urządzeń była po prostu bardzo słaba. Często w ich specyfikacjach mogły się przewijać:  procesory jednordzeniowe Cortex A8, 256MB RAM, czy też nawet ekrany oporowe, jednak ceny zdecydowanie zachęcały.

Jeżeli jednak szukacie mocnego tabletu za rozsądną cenę powinniście zainteresować się propozycją firmy Matsunichi. Model MarquisPad MP977 ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor DSP TI o taktowaniu 1.2GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM DDR2, ekran o wymiarach 9.7” podświetlany diodami LED, wyświetlający obraz o rozdzielczości 1024×768 pikseli. Nie zabraknie oczywiście WiFi, czy też Bluetooth 2.1. Będzie on posiadał również 2GB pamięci wbudowanej (zapewne na aplikacje), pamięć jednak można rozszerzyć za pomocą kart microSD.  Urządzenie posiada baterię 4000 mAh i działać będzie pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich.

Pewnie zastanawiacie się ile może kosztować ten tablet? – jego sugerowana cena to 249$. Jest to inna półka cenowa, niż tablety o specyfikacjach wspomnianych przeze mnie na początku, jednak to co dostajemy w zamian również jest z „innej półki”.

Firma Matsunichi pracuje również nad mocniejszym modelem – MP979. Ten będzie posiadał dwurdzeniowy procesor 1.5Ghz (również TI), 8GB wbudowanej pamięci  oraz baterię 6000 mAh. Wygląda na to, że cena będzie również zadowalająca i nie będzie ona zdecydowanie wyższa od ceny modelu MP977.

A co Wy myślicie o tabletach od Matsunichi?

Źródło:  tablet-news

Motyw