polskie firmy podbijają kosmos iphone 13 łączność satelitarna

iPhone 13 z łącznością satelitarną – to może być coś naprawdę dużego

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Premiera serii iPhone 13 powinna odbyć się już niedługo, więc w sieci pojawiają się kolejne przecieki. Jeden z nich mówi o łączności satelitarnej, która miałaby trafić do nowych smartfonów Apple. To dalej nic pewnego, ale informacje pochodzą od analityka Ming-Chi Kuo, który dość często udostępnia informacje, które faktycznie się sprawdzają.

Łączność satelitarna w iPhone 13

seria iPhone 13

Wielkimi krokami zbliża się jesienna premiera nowych smartfonów od Apple. Jak zwykle w tym okresie pojawią się kolejne informacje o tym, co mogą oferować kolejne urządzenia. Niby nikt nie spodziewa się ogromnej rewolucji, ale w tym przypadku taka faktycznie może się zadziać. Ming-Chi Kuo opublikował bowiem raport, z którego wynika, że iPhone 13 będzie wyposażony w łączność satelitarną. Byłoby to możliwe dzięki modułowi Qualcomm X60, który pozwoliłby na komunikację z satelitami rozlokowanymi na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO – Low Earth Oribit).

Taka komunikacja satelitarna miałaby zapewnić możliwość rozmów telefonicznych czy wysyłania SMS-ów nawet w miejscach, gdzie nie ma innego zasięgu. Wbrew pozorom to dalej spory problem na świecie, którego rozwiązaniem po części zajmuje się też Elon Musk ze swoim Starlink. Jednak według Ming-Chi Kuo firmą, która mogłaby współpracować z Apple przy łączności satelitarnej nie byłby Starlink, a Globstar. Czy faktycznie nowa seria smartfonów doczeka się łączności satelitarnej? Trudno to jeszcze oceniać, ale analizy Ming-Chi Kuo dość często się wcześniej sprawdzały.

Zobacz też: Nowe funkcje w iPhone 13, które mogliście przegapić.

Spodziewamy się także, że iPhone 13 doczeka się odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz, ale najprawdopodobniej tylko w najmocniejszym modelu z serii. Do tego ma dojść nowy procesor A15 Bionic czy poprawiony system rozpoznawania twarzy. Nie zabraknie także lepszych aparatów i zapewne nowych kolorów. W sieci znalazły się już także przewidywania odnośnie ceny nowych smartfonów. Teraz tylko czekać na premierę iPhone 13 i potwierdzenie tego, o czym dziś piszemy.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy