Wytrzymałość Galaxy Z Fold3 sprawdzona — jak Samsung poprawił

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Niedawna premiera kolejnej generacji składanych smartfonów od Samsunga pokazała nam, że firma wie, co jest ważne dla potencjalnego użytkownika takich smartfonów. Zarówno Galaxy Z Flip3, jak i Galaxy Z Fold3 zostały poprawione pod względem wytrzymałości. Rozumiem przez to zastosowanie mocniejszego aluminium, wprowadzenie wodoszczelności, a także kolejne ulepszenia stosowanych szkieł. Niemniej czy już są to modele, których elastyczne ekrany nie sprawiają większych problemów podczas codziennego użytkowania? Sprawdził to (i jeszcze więcej) niezastąpiony Zack z kanału JerryRigEverything.

Wytrzymałość Galaxy Z Fold3 według JerryRigEverything

Zewnętrzny ekran, jak można się domyślić, spełnia dotychczasowe standardy dotyczące zarysowań. Wewnętrzny siłą rzeczy dosyć szybko pokazuje się z odgnieceniami, które jesteśmy w stanie wywołać mocniejszym przyłożeniem paznokcia. Niemniej niespodzianką jest S Pen przeznaczony dla Galaxy Z Fold3, który jest odpowiednio bezpieczny dla elastycznego ekranu omawianego smartfona. Siłą rzeczy podniesiona wytrzymałość aluminium nie odnosi się do zdzierania lakieru, ale warto zauważyć, że praktycznie wszystkie krawędzie i elementy na nich zostały pokryte tym materiałem. Zawias dzielnie zniósł starcie z piachem i kamieniami. Tymczasem walka z ogniem skończyła się zgodnie z oczekiwaniami, czyli tworzywo sztuczne wyraźnie się przepala. Najważniejsza część testu, czyli odporność na wyginanie, potwierdza mocną wytrzymałość konstrukcji Galaxy Z Fold3.

Zobacz też: Pokemon TV na Switcha, Androida i iOS — oglądaj w każdym miejscu!

Naturalnie niewielu użytkowników Samsunga Galaxy Z Fold3 będzie podobnie postępować ze swoimi egzemplarzami. Mimo wszystko widać z roku na rok, z generacji na generację, że Koreańczycy poprawiają wytrzymałość swoich składanych smartfonów. Do ideału i pancerności jeszcze trochę brakuje, ale w porównaniu do pierwowzoru jest już znacznie lepiej.

Źródło: YouTube (JerryRigEverything)

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy