ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera Xiaomi Mi 11 Ultra

Jeden kolor to za mało? Xiaomi pracuje nad smartfonem ze specjalnymi plecami

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Przez ostatnie lata podejście do tworzenia urządzeń mobilnych, a dokładniej do ich wyglądu znacznie się zmieniło. Z racji, że front urządzeń to głównie wyświetlacz, to trzeba się wyróżniać plecami. Tym sposobem pojawiło się coraz więcej kolorów i efektów świetlnych, które miały wyróżnić dane urządzenie spośród jednobarwnych modeli. Firmy wciąż starają się rozszerzyć możliwości wyróżniania się poprzez specjalny wygląd pleców. Teraz Xiaomi chce spróbować czegoś nowego dla siebie, czyli do gry ma wejść technologia fotochromatyczna.

Fotochromatyczne plecy od Xiaomi, czyli czekamy na coś specjalnego

Vivo

Jak donosi znany, chiński specjalista od zdradzania nieujawnionego, Xiaomi pracuje nad specjalnym urządzeniem, które zostało wyposażone w wyjątkowy, tylny panel. Jego wyjątkowość sprowadza się do możliwości swobodnej zmiany kolorystyki w zależności od panujących warunków. Na tę chwilę nie wiemy, czy Xiaomi na pewno wykorzystało fotochromatyczność (niczym vivo S10 powyżej), czy też elektrochromatyczność (niczym OPPO Reno6 Pro+ Detective Conan Edition poniżej). Jedno rozwiązanie od drugiego różni się tym, że w tym pierwszym to promieniowanie UV (najczęściej słońce) decyduje o zmianie barw, a w drugim przepływ prądu o niskim napięciu. Oczywiście to elektrochromatyczna pokrywa baterii daje większe możliwości sterowania, więc

Reno6 Pro+ Detective Conan

Zobacz też: Gry od Netflix debiutują na świecie i to w Polsce!

Naturalnie niewykluczone jeszcze, że Xiaomi pracuje wyłącznie nad swego rodzaju prototypem lub telefonem koncepcyjnym (patrz: Mi Mix Alpha). Mimo wszystko patrząc, że na rynku znajdziemy już urządzenia dostępne z omawianymi technologiami, to pewnie Xiaomi nie będzie chciało zostać w tyle. Niemniej na tę chwilę nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój sytuacji i doprecyzowanie, o jakim smartfonie w ogóle jest mowa.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy