ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problemy Surface Duo

Microsoft Surface Duo 2 coraz bliżej — flagowa specyfikacja na pokładzie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Microsoft oficjalnie powrócił do produkcji smartfonów. Firma pokazała w zeszłym roku nowych reprezentantów z rodziny Surface. Co prawda nie poznaliśmy legendy plotek, czyli Surface Phone, a Surface Duo (z Neo), który nie działa pod kontrolą mobilnych Okienek, a Androida. Wizja składanego smartfona bez elastycznego ekranu niewątpliwie przypadła do gustu gawiedzi. Mimo że stosowana wcześniej kilkukrotnie, dopiero teraz została wykorzystana na poważnie. Niestety, ale Surface Duo nie odniósł spektakularnego sukcesu. W takim razie, czy następca, Surface Duo 2 ma większa szanse? Specyfikacja techniczna i zdjęcia pojawiły się w Sieci, więc można zacząć oceniać.

Specyfikacja techniczna Surface Duo 2 pokazuje, że Microsoft wyciąga wnioski

microsoft surface duo 2 specyfikacja

Głównym problemem oryginalnego Surface Duo była spóźniona specyfikacja techniczna w znacznie wyższej cenie i ograniczona dostępność. Część z tych problemów zdaje się nie mieć miejsca w Surface Duo 2, gdyż ujawnione benchmarki wskazują na aktualne podzespoły. Jednostką napędzającą smartfona ma być Snapdragon 888 z 8 GB RAM. Jeśli tylko Microsoft nie opóźni znacząco premiery (w tym rynkowej), to pierwszy problem z głowy, bo mowa jest także o obecność NFC. Również lepsze będą aparaty, które teraz mają składać się z potrójnego zestawu matryc — głównej (12 MPx), teleobiektywu i obiektywu szerokokątnego. To siłą rzeczy odbije się na wyglądzie, który ma prezentować się w następujący sposób:

Zobacz też: Udostępniaj dane lub pożegnaj się z Mapami Google.

Tym sposobem na razie widać, że Microsoft odrobił pracę domową. Specyfikacja Surface Duo 2 zapowiada się na znacznie bardzo dopasowaną do aktualnych standardów, aniżeli miało to miejsce w zeszłym roku. Dalej cieszy fakt, że gigant nie zrezygnował ze swojego unikalnego pomysłu. Niemniej na tę chwilę nie wiemy, kiedy firma zdecyduje się pokazać nowy model i czy jego dostępność nie będzie ograniczona.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy